V sobotu se Klatovy a okolí zaplní příznivci horských kol. Startuje tu 18. ročník závodu Author Král Šumavy MTB. Kultovní maraton je pro bikery lákavou výzvou, o čemž svědčí každoročně velká účast. I letos organizátoři z Triatlon klubu Klatovy očekávají okolo 2500 závodníků.

Závodníky čekají opět tři trasy

Letošní ročník nabídne závodníkům opět tři náročné trasy – 45, 70 a 100 km, téměř shodné s okruhy z minulého roku. Start bude klasicky na klatovském náměstí Míru. Účastníci nejdelší trasy se vydají na trať v 7.30 hodin, ostatní odstartují v 10 hodin.

Cíl je také tradiční, v městských lázních v Klatovech, kam první jezdci dorazí kolem poledne. Tady je připraven i doprovodný program. Po 18. hodině se představí na pódiu všichni vítězové a večer zakončí projekce expresně sestříhaného videoklipu z trati a koncert kapel Semtex a Pilsen Queen Tribute Band.

Na internetových stránkách www.authorkralsumavy.cz najdete podrobnosti k jednotlivým tratím, mapy, profily a další instrukce.

Přihlášky

Závodníci, kteří se ještě chtějí přihlásit, mají možnost v pátek 27. května od 14 do 22.30 hodin v Základní škole Klatovy v Tolstého ulici.

Bauer a Jakš

Každoročním účastníkem Krále Šumavy je lyžař, olympionik Lukáš Bauer. „Letos se dokonce můžeme dočkat historického souboje. Zatímco Lukáš Bauer s Martinem Jakšem bojují svorně v české reprezentaci, na start Krále Šumavy se tento rok poprvé postaví jako soupeři z rozdílných týmů. Mezi známé osobnosti na trase můžeme zařadit také Milana Šrejbera, bronzového tenisového medailistu z OH v Soulu 1988,“ představil zajímavé účastníky za pořadatelský tým Jan Antal.

Lukáš Bauer letos v žádném profesionálním MTB týmu není, startuje za podpory svých osobních partnerů a na 70kilometrovou trať se vydá v 10 hodin. „Je to jeden z nejmasovějších závodů v republice, jaký znám. Tratě jsou dost náročné, prudké kopce a ještě náročnější sjezdy, ale úžasná atmosféra,“ těší se Lukáš Bauer. Svou účast na Králi Šumavy už nepočítá. „Já už jsem stálý inventář Krále Šumavy,“ směje se Bauer. Během letní přípravy Lukáš absolvuje ještě dva tři MTB závody a v půlce června náročný závod Xterra Koruna Pralines Ostrov – mistrovství České republiky v terénním triatlonu na klasických tratích, který se uskuteční v sobotu 18. června v Ostrově u Karlových Varů. Závodu se zúčastní nejlepší čeští specialisté tohoto sportu a Lukáš Bauer se s nimi chce poprat o stupně vítězů.

Martin Jakš pojede Krále Šumavy počtvrté, letos na trati 70 km. „Pro mě je to domácí velmi oblíbený závod, ale zároveň dost náročný. Těžký závod na začátku letní sezony, kdy jako lyžaři nemáme moc najeto, ale přesto se budu snažit o co nejlepší výsledek,“ řekl Martin Jakš. Pro letošní sezonu reprezentuje barvy cyklistického týmu NISSAN DOLÁK společně s Janem Hruškou, Ondřejem a Janem Fojtíkovými.

Řidiči, pozor

Author Král Šumavy je populární akce, které se zúčastňuje mnoho závodníků i diváků, proto pořadatelé znovu žádají všechny o opatrnost. „Každoročně naše upozornění směřují k řidičům. Do Klatov a okolí přibude v pátek a sobotu velké množtví aut i cyklistů, dbejte prosím zvýšené opatrnosti a poslouchejte aktuální dopravní zpravodajství,“ požádal Antal.