Author Král Šumavy i letos nabízí to nejlepší, co mohou podobné akce účastníkům dát ochutnat. Tři trasy o délkách 45, 70 a 100 km každému pořádně protáhnou svaly, ale i ukáží nádherná šumavská zakoutí. Náročné výšlapy do kopců i sjezdy do malebných údolí prověří kondici opravdu každého. Pokud by někoho lákalo vyrazit společně se stovkami dalších „parťáků“ na souboj se Šumavou, stále má šanci se přihlásit. Na internetových stránkách www.authorkralsumavy.cz najdete přihlášky i podrobnosti k jednotlivým tratím, mapy, profily a další instrukce.

Přihlásit se můžete do čtvrtka 19. května, pak máte nárok na suvenýr. Po tomto termínu je možné se přihlásit ještě den před závodem v místě registrace, ale už vás zastihne zvýšené startovné a pravděpodobně na vás nezbyde pamětní tričko. V současné době už je načatá druhá tisícovka přihlášených.

Start Krále Šumavy je naplánován na sobotu 28. května, kdy z klatovského náměstí Míru nejprve v 8.30 hodin vyrazí účastníci trasy dlouhé 100 km. Úderem desáté hodiny se pak vydají na kratší trasy ostatní závodníci.

Zajímáte-li se o atraktivní divácká místa, odkážeme vás opět na internetové stránky závodu. Určitě ale můžeme doporučit například nemilkovský brod, kde se nejeden závodník, k všeobecnému veselí přihlížejících, pěkně vykoupe.

První závodníky v cíli můžete přivítat okolo poledne, již tradičně v lázních v Klatovech. Tam bude také připraven doprovodný program. Po 18. hodině se představí na pódiu všichni vítězové šumavského závodu. Večer zakončí projekce expresně sestříhaného videoklipu ze závodu a koncert kapel Semtex a Pilsen Queen Tribute Band.

Pro čtenáře Klatovského deníku se připravuje soutěž o tři VIP poukázky na startovné zdarma a další suvenýry.