Cyklisté Eurofoamu jsou na Chodsku podruhé. „Zdejší kraj jsme si vybrali na základě zkušeností z loňska, kdy jsme se tady připravovali tehdy ještě pod vedením matadora cyklistiky a skvělého trenéra oddílu Velosport Kolín pana Laciny společně s Kobesovými. K těmto našim bývalým oddílovým kolegům z Trhanova nás pojí přátelská náklonnost a jsme u nich s obytným přívěsem ubytováni i letos,“ říká manažer Euro cycling teamu Jiří Bartizal. Cyklisty z Jihlavy krajina pod Čerchovem zaujala svojí malebností. „Zdejší kraj je panensky překrásný a rozmanitý, co se týče terénních tras a kvalitou silničních okruhů.“

Bikeři a cyklisté obou rodů mají denně v plánu ujet osmdesát kilometrů po silnici a poloviční porci kilometrů v terénu. Mladší závodníci mají dávky sníženy o dvacet procent. „Kromě jízd na kole absolvujeme skokansko akrobatické cvičení, americký fotbal, procházky se psem a další,“ přibližuje Bartizal program soustředění, které završí v sobotu účastí na silničním závodě ŠUAC v Konstantinových Lázních, v neděli se přesunou do Buku u Vimperka na závod Jihočesko–bavorského poháru XC MTB.

Bartizalové budou na Chodsko vzpomínat nejen kvůli přejezdu Haltravy a výšlapu na Čerchov. V úterý se na kolech přesunuli pod Koráb, kde absolvovali MTB závod O pohár města Kdyně. A bylo co slavit, jména Kobes či Bartizal zazněla při vyhlašování vítězů hned třikrát, k tomu mladší z Bartizalů přidal stříbro v prestižní mužské kategorii, kdy jej překonal jen domažlický Petr Šindelář.

Společné soustředění bývalých oddílových kolegů a dnes závodníků Velosportu Domažlice a Euro cycling teamu nenaznačuje s nadsázkou na žádný draft, ale pouze na fakt, že sport mimo další pozitiva přináší také možnosti skvělých přátelství.