Trať s převýšením 1400 metrů byla hodně podobná té loňské, jenže déšť, který celkem sedmasedmdesát bikerů v kopcovitém terénu od poloviny závodu provázel, učinil z šestého ročníku Brnířovské šlapky jeden z nejtěžších závodů v historii. Specialitou tradičně bývá několik obávaných stoupáků. „Asi nejtěžší je pod Bezným, tam kromě vítěze tlačili všichni. Není se co divit, na lyžích by to byla hezká černá sjezdovka. Jinak ale klobouk dolů před všemi, vždyť v tom nečase jely i ženské,“ říká František Turek z pořádajícího sdružení Brnířovská šlapka o. s.

Vítězný Šindelář zvládl trať v čase 2:10,35. O čtrnáct minut později byl v cíli jeho oddílový kolega Petr Kubíček, a to prý jel podle pořadatelů jako blázen. „Brnkačka to rozhodně nebyla, závod patří k těm náročnějším, co se na Domažlicku jezdí,“ řekl vítěz a dodal: „Poměrně brzy se mi ale povedlo ostatním ujet a pak už jsem si držel svoje tempo až do cíle.“ Stejně jako další bikeři se i vítěz musel vypořádat s vysokou trávou pod Sv. Annou, která se mu dostala do přehazovačky. Třetí dojel Rudolf Šturm z SK Chodsko, který během čtyř posledních závodů horských kol na Domažlicku čtyřikrát vystoupal na bednu! „Dlouho jsem jel s Karlem Duchkem, pak na nás někdo zakřičel, že je Kubíček čtyři minuty před námi, tak jsem jej zkusil stáhnout. Škoda, že jsem se to nedozvěděl dříve, v cíli byl mezi námi rozdíl jedné minuty,“ uvedl.

Šindelář s Kubíčkem aspirovali také na prvenství v tříčlenných týmech, jenže Pavel Strnad kvůli defektu nedojel, a tak se z finanční prémie radoval Cyklodrak Stříbro před druhými Jabkoty Kdyně.

Kromě hlavního závodu byly vyznačeny i dvě trasy pro výletníky na kolech, zazávodit si mohly i děti. Večer se sedělo ve stanu při muzice.