Poté, co v loňském roce v celkovém pořadí obsadil páté místo, se letos výrazně zlepšil a díky vynikajícím výsledkům dosáhl na absolutní vítězství ve své kategorii. Ocenění za triumf v dlouhodobé soutěži převzal dvaatřicetiletý cyklista v druhé polovině října v Parkhotelu Smržovka nedaleko Liberce. Baier, který má v oblibě spíše kopcovité časovky, si z celkového počtu 25 závodů připsal 17 startů, v nichž získal značné bodové zisky. „Nejvíce jsem si užil časovku v Hodonicích u Znojma. Přestože trať byla zcela rovinatá, tak jsem se dokázal se soupeři popasovat zdatně a bylo z toho pódiové umístění. Nadchla mě atmosféra tohoto závodu, jelikož se jelo ve vyhlášené moravské vinařské oblasti, kde byly k vidění nádherné přírodní scenérie. Příjemným zpestřením závodního dne byly i ochutnávky vína pro závodníky," zavzpomínal na jeden z letošních startů Baier.

V uplynulé sezóně se soustředil především na objemovou přípravu, kterou tvořily dlouhé až téměř čtyřhodinové tréninky v kopcích. Cyklista, který se živí jako zahradní architekt včetně péče o zahrady a veřejnou zeleň, přestal používat veškerou měřící techniku a v rámci tréninkového procesu se začal spoléhat výhradně na své pocity. Jedním z posledních závodů, které v letošním ročníku extraligy Baier absolvoval, bylo Mistrovství České republiky jednotlivců, respektive dvojic. To se odehrálo v Sokolově, kde startovali i účastníci Olympijských her v Riu. V nabité konkurenci se Baier v závodě jednotlivců umístil na 10. místě a druhý závodní den se představil v časovce dvojic, kde s Janem Dvořákem vybojoval stříbrnou medaili. Představení v Sokolově patřilo k jednomu z nejlepších výsledků v letošní sezóně v podání Baiera a zpečetil jím celkový triumf v kategorii mužů nad 30 let.

V současné době Jiří Baier již najíždí kilometry na nadcházející sezónu, ve které věří, že naváže na dosavadní úspěchy a bude schopen konkurovat nejlepším tuzemským závodníkům v rámci Extraligy Masters. Autor: Ondřej Váchal