Jabkoty´s Mile

Jedná se prý o jeden z nejtěžších, ale i nejkrásnějších maratonů na horských kolech u nás. Připraveny budou tratě 120 a 60 kilometrů.

Dlouhá, aneb jak říkají pořadatelé z klubu Jabkoty ´dospělácká´ trasa, zavede bikery znovu k sousedům do Bavorska.
„Jezdci během 120 kilometrů nastoupají 3380 výškových metrů. Na bavorské straně je kromě perfektní atmosféry čeká i nová varianta výšlapu na Hoher Bogen. Tentokrát to bude přes Schönblick k horské chatě Berghaus," říká náčelník klubu i ředitel maratonu Radek Čejka.

Přihlásit se na dlouhý závod je možné na webových stránkách pořádajícího klubu www.jabkoty.cz, ale jen do pátku 2. srpna.
V sobotu se startuje v 8.00 hodin.

Na kratší trasu se přihlášky přijímají ještě v den závodu, a to do 8.30 hodin.

„Šedesátka vede jen po českém území, ale převýšení na trati je i tak 1670 metrů," upozorňuje Čejka.

Zázemí závodu bude situováno v areálu SK Kdyně, kde je možné rovněž parkovat, případně přespat ve stanu. „To vše zdarma. Maraton vyvrcholí večerní Rock after party," říká ředitel závodu.

Šumavský maraton

Na jednu z největších sportovních akcí na Šumavě je v současné době přihlášeno na sedm set startujících a pořadatelé věří, že další tři stovky bikerů přibudou v den závodu, a počet účastníků tak překoná magickou tisícovku.

Šumavský MTB maraton je určen jezdcům všech věkových kategorií. Hlavní závod je dlouhý 61 kilometrů, ale připraveny jsou i kratší tratě. Třeba závod na 31 kilometrů, fitness jízda na 15 kilometrů a k tomu vložené závody pro děti. Ty Šumavský maraton v prostoru lyžařského areálu na Zadově odstartují.

Začíná se od dětí 12 a 13 let od 9.40 hodin a následují další závody dle kategorií. Dětská klání vyvrcholí závodem těch nejmladších na odstrkovadlech v 11.50 hodin.

Závody dospělých startují z parkoviště pod sjezdovkou Kobyla. Hlavní klání na 61 kilometrů tu začne v 11.30 hodin a trasa zůstává stejná jako loni včetně styčných bodů, jako je sjezd novohuťské sjezdovky, průjezd Vimperkem a výjezd okolo skokanských můstků zpět k cíli.

Na start do Zadova se chystají i elitní čeští bikeři, pro které pořadatelé přichystali atraktivní finanční prémie, ať už na trati, nebo potom v cíli. Věcné ceny jsou připraveny pro jezdce všech kategorií, kteří se umístí na 1. až 3. místě. Pro všechny závodníky je potom nachystána tombola o zajímavé ceny. Rozpis kategorií je na www.kolopro.cz. ⋌(ks, skš)