Pavle, fanoušci se těšili, že budete na mistrovství Evropy obhajovat titul z loňského roku, ale nestalo se tak. Jaký byl důvod toho, že jste na šampionátu chyběl?
„Ano, plno lidí se mě ptalo, proč nejedu, že bych obhajoval titul. V letošním roce ale pro mě byly vrcholem olympijské hry v Riu de Janeiru a potřeboval jsem si odpočinout."

Kromě vás ale na šampionátu chyběly i další hvězdy dráhové cyklistiky. Domníváte se, že to bylo z podobného důvodu jako u vás?
„Ano, z těch, kdo startovali v srpnu na olympijských hrách, snad nikdo na mistrovství Evropy nestartoval. Ono to tak bývá skoro pokaždé, že jedna, možná i dvě sezony po olympijských hrách jsou takové klidnější."

Závodníci Dukly Brno na šampionátu získali několik medailí. Nemrzí vás zpětně vaše neúčast?
„Alespoň že mistrovský trikot z keirinu zůstal v České republice (smích). Ne, vážně, nemohu říct, že mi to je jedno, zvláště když bych obhajoval titul z loňského roku. Ale já jsem měl letos opravdu za hlavní cíl Rio. Kdybych chtěl startovat na šampionátu v Paříži, tak bych si nemohl dovolit skoro žádné volno a já už jsem si od kola potřeboval odpočinout jak sůl."

Nejdůležitějším „podnikem" roku pro vás byla olympiáda v Riu. Jak s odstupem času hodnotíte své účinkování? Nebyla chyba zúčastnit se obou disciplín – sprintu i keirinu?
„Chyba, si myslím, to nebyla. Vyjel jsem ve dvouleté kvalifikaci na olympijské hry jedno místo ve sprintu i v keirinu a chtěl jsem se jet oboje. Mezi disciplínami bylo dostatečné dlouhé volno, takže jako chybu bych to nenazýval."

Ještě vás do konce roku čekají nějaké závody, nebo už začnete s přípravou na novou sezonu?
„Měl bych jet do Gentu v Belgii a do švýcarského Grenchenu zazávodit si, užít si závodní atmosféru a zpestřit si zimní přípravu."

Jakých úspěchů jste letos dosáhl?
„Všechno směřovalo k olympijským hrám, takže jsem moc startů neměl a velké závody 2016 začaly mistrovstvím Evropy, takže těžko říct." (smích)

Jaké máte cíle do příští sezony?
„Cíle teď těžko říct. Po ne úplně úspěšných olympijských hrách trošku hledám motivaci. Uvidíme, ale dá se říct, že vše budu směřovat k mistrovství světa v Honkongu, a byl bych moc rád, kdyby se mi povedl nějaký pěkný výsledek."