V den závodu panovalo špatné počasí, což negativně ovlivnilo nejen dosahované časy, ale také účast. Oproti stovce startujících v minulosti letos proti proudu Otavy v minutových intervalech vyrazila pouze čtyřicítka cyklistů. Na všechny čekala náročná trať dlouhá 32,7 km s převýšením 520 m.

Baier tento časovkářský podnik absolvoval už pošesté. Nejlepšího výsledku zatím dosáhl v roce 2012, kdy obsadil třetí místo v absolutním pořadí a ve své kategorii byl první. Na Modravě tehdy vyhrál František Raboň st. Letos zvládl trať na časovkářském speciálu za 59:50 minuty. V minulosti dosahoval časů kolem 57:30 minuty, zklamán ale není. „Třetí místo v kategorii je skvělé. Také s časem pod hodinu jsem s ohledem na pracovní vytížení při podnikání v zahradnickém oboru spokojený. Podmínky byly letos opravdu náročné, pršelo a kvůli špatnému počasí se nešlo kvalitně rozjet, což je před časovkou důležité. Ale to měli všichni stejné," hodnotí domažlický cyklista dosažený výsledek.

Baierovu kategorii vyhrál Bedřich Průcha, který v čase 56:27 minuty zvítězil i v absolutním pořadí. Velosport reprezentovala ještě Božena Kučerová, ta byla celkově čtyřiadvacátá a druhá v ženách.

Seriál závodů ŠUAC, jehož součástí časovka na Modravu je, finišuje. Z více než dvanácti závodů od Mariánských Lázní po Kašperské Hory Jiří Baier jeden neabsolvoval kvůli nemoci, další nedokončil kvůli technické závadě. Na kontě má ale také jedno vítězství, a to v závodě, který se jel na plzeňském Rapidu, kde se koná i známá Giant liga. „Tam se nám podařilo s Jiřím Nesvedou odpoutat od hlavního pole a nakonec jsem celkově vyhrál, vzpomíná Baier.