MTB Jabkoty´s Mile International 2012 se pojede jako třetí ze čtyř závodů pod hlavičkou Českého poháru. „Nabídka z Českého svazu cyklistiky přišla poté, co ze seriálu vypadl závod v Brdech a jeden z účastníků loňského premiérového ročníku nás po dobrých zkušenostech svazu doporučil," vysvětluje náčelník pořádajícího Jabkoty Bike Teamu Kdyně Radek Čejka. „Bude to jediný pohárový závod na západě Čech. Ostatní se jedou na severu Čech a na Moravě, takže to bude pro Kdyni a pro celý region svátek. Závod Českého poháru je tahákem nejen pro nejlepší jezdce, ale zároveň i pro všechny ostatní nadšence, kteří se u nás budou moci osobně setkat i se poměřit s absolutní špičkou," dodává.

Pro pořadatele zařazení do prestižního seriálu znamená i velké nároky. „Kvalitní zázemí je samozřejmostí, ale počítat musíme i s účastí zástupců sponzorů, špičkových rozhodčích nebo třeba dopingových komisařů. Proto je třeba ocenit vstřícný přístup města Kdyně za veškerou nabídnutou materiální pomoc a poskytnutí zázemí na Hájovně. Počet lidí, kteří nám budou pomáhat, půjde určitě do stovky. Na německé straně pomohou naši partneři ze sdružení Hohenbogen Winkel, pro které půjde rovněž o top akci roku, a proto nasadí i horskou službu, záchrannou službu a tamní hasiče," pokračuje předseda známého kdyňského klubu příznivců horských kol.

Závod se startem na náměstí ve Kdyni se uskuteční v sobotu 4. srpna. Cíl bude na Hájovně u Kdyně, kde se po skončení závodu a vyhlášení vítězů uskuteční after párty. Předtím ale budou muset závodníci zdolat v případě kratší varianty závodu šedesát kilometrů, delší trasa je určena pro milovníky vytrvalostních závodů a měří sto deset kilometrů. Obsahovat bude mimo jiné také dva zajímavé horské úseky. Jedním z nich je náročný výšlap na Hohen Bogen, druhým je úsek mezi Slavíkovicemi a Korábem.

Další podrobnosti o závodě včetně map a videí z tras si už nyní můžete prohlédnout na www.jabkoty.cz