Biker, který o několik dnů dříve oslavil jedenadvacáté narozeniny, je členem českého reprezentačního družstva v běhu na lyžích, a protože už v neděli musel na lyžařský trénink, zúčastnil se pouze sobotního sprintu mužů. A v něm neměl konkurenci. Náramně se mu dařilo už v kvalifikaci. V té se jelo v rozestupech po půlminutě na jedno kolo o délce 900 m a šestnáct nejlepších postoupilo do rozjížděk, kde se utkali vždy čtyři jezdci. Dva nejlepší šli dál. Šeller vyhrál čtvrtfinále, semifinále a s náskokem dvou vteřin nakonec ovládl i finálovou jízdu. „Vystartoval jsem nejlépe ze všech. V první prudké zatáčce jsem si pohlídal, aby mě nikdo nepodjel. Pak nás čekala rovinka, kde se jelo hodně rychle a nedalo předjíždět. Následovalo pár zatáček a mírný kopec, kde se jeden ze soupeřů pokusil dostat přede mě, ale to se mu nepovedlo. V závěrečném sjezdu a cílové rovince už jsem si vedoucí pozici pohlídal," přibližuje mladý závodník týmu Česká spořitelna Specialized Junior MTB Team průběh finále.

Úspěchem si spravil náladu z předešlého nezdaru na Mistrovství světa horských kol v Novém Městě na Moravě, kde mu asi tři sta metrů před cílem spadl řetěz, zasekl se a bylo po nadějích. „Přitom jsem se v Novém Městě cítil ve formě. Tamní trať znám, připravený jsem byl dobře. Rodina i všichni blízcí mi drželi pěsti, fandili mi a já to pak takhle pokazil. I z toho důvodu jsem za titul ve sprintu rád. Byla to taková náplast za nepovedené mistrovství světa," dodává Šeller.

Sezona horských kol pro něj Bedřichovem skončila. Tento týden už je s lyžaři z Dukly Liberec na soustředění v Harrachově. Pak jej čeká týdenní pauza a následovat bude další soustředění. V podobném rytmu se to prý bude střídat až do října, tedy do začátku lyžařské sezony.