„Vzhledem k nutnosti minimalizovat v souvislosti s novelou silničního zákona přejezdy silnic I. a II. tříd jsme nuceni závod vést po nových trasách. Délky a obtížnosti tras budou přibližně shodné s předchozími lety," uvedl ředitel závodu František Šrait.

Ani letos Krále Šumavy nevynechá český reprezentant v běhu na lyžích Lukáš Bauer, ještě se však rozhodne, zda pojede 70 nebo 105 km.
Start všech tras je z klatovského náměstí Míru zítra v 7.30 hodin pro trasu 105 km, v 9.30 hodin pro trasu 70 km a úderem desáté hodiny vyrazí účastníci i na nejkratší trasu 45 km. Závodníky čekají náročná stoupání i technické sjezdy, nebudou chybět ani tradiční brody, jinak divácky velmi vděčné. Seznam všech atraktivních míst najdete na webu www.authrokralsumavy.cz.

Mezi divácky přitažlivá místa bude patřit mj. průjezd motokrosovou tratí na Hradišti, singltrackový úsek na dvacátém kilometru, už tradiční brod v Nemilkově na 33. kilometru, prudký výjezd v Dolejším Těšově na 54. km, průjezd kolem zámečku Karlov na 58. km, brod Rajské údolí na 81. km nebo v samém závěru krátká trialová vložka.

První jezdci by měli do cíle dorazit někdy po poledni. V letošním roce se však cílový prostor přesunul na fotbalové hřiště v Klatovech-Lubech, kde je připraven také doprovodný program.

Během odpoledne proběhnou besedy s hosty Krále Šumavy, před vyhlášením výsledků čeká diváky trialová show Pepy Bigase.
V 18 hodin vystoupí na pódium nejlepší závodníci letošního cyklomaratonu Author Král Šumavy.

Během následné zábavy se můžete těšit na videosestřih z průběhu závodu a koncert kapel Kabát revival Plzeň a klatovských Dva a půl cvrčka. 

Pokud máte chuť zabojovat o vítězství nebo se jen parádně svézt, máte poslední možnost přihlásit se ještě dnes na hřišti v Klatovech-Lubech při prezenci, která se uskuteční od 14.00 do 22.30 hod. Předem přihlášení závodníci se mohou prezentovat i v den závodu od 6.00 do 9.45 hod. ⋌(ja, jik)