Šance obléknout dres mistra Plzeňského kraje spolu s příznivým počasím přilákala do Domažlic 228 závodníků různého věku, v součtu se sobotním biatlonem tak oblíbenou trať s vyváženou náročností okusilo přes tři sta bikerů.

Závod mužů kategorie M18 (18-29 let) se jel na sedm okruhů, každý měřil 2,9 km. Úvodní kolo prestižního závodu zajel nejrychleji ze všech Viktor Stošek (Symbi BME), a to za 7:59 minuty. Ve druhém okruhu šel do čela Josef Hořejší (AC Sparta Praha), ve čtvrtém kole ho vystřídal Jan Beneš (Cyklosport-pitstop.cz). V posledním okruhu si Stošek vzal vedení zpět a zvítězil v nejlepším čase dne – 1:02:28. Druhý Beneš ztratil dvanáct vteřin, Hořejší dokonce minutu.

Muži kategorie M 30 (30-39 let) startovali společně s mladšími muži a absolvovali rovněž přes dvacet kilometrů. Ve druhém kole za to vzal Libor Morgenstein (Tachov), za ním se na rozhodující útok chystali Ladislav Pakandl (Kola Pakandl) a Filip Eberl (X Team BANO). Ve třetím okruhu šel do čela Eberl a už před sebe nikoho nepustil. Na zdolání trati nakonec potřeboval jednu hodinu a čtyři minuty. Urputný souboj o druhé místo mezi Pakandlem a Morgensteinem rozhodl až poslední okruh, v němž druhý jmenovaný favorita překvapivě udolal. Na totálně „vydaného" Pakandla čekal v cíli bronz. Morgenstein jako jediný z osazenstva na stupních vítězů naplnil podmínku účasti alespoň dvou startů v předešlých závodech seriálu, a tak slaví titul Mistra Plzeňského kraje.

Veterány čekaly čtyři dlouhé okruhy. Nejhezčí souboj byl k vidění v nejmladší veteránské kategorii, kde suverén seriálu Milan Spěšný (MS Bike Academy) nakonec o půl minuty prohrál s Robertem Dobrým (CK Loko Rakovník). Nový Mistr Plzeňského kraje mezi čtyřicátníky zvládl čtyři velké okruhy za 46:33 minuty. Starší kategorii veteránů vyhrál Viktor Stošek starší (MS Bike Academy) před Pavlem Křikavou (Bike Club Město Touškov) a Martinem Ježkem (CK Sport Beran Chrást).

Ženy rozdělené do dvou kategorií čekaly tři okruhy. V mladší sortě vyhrála Adéla Holubová z bikerské akademie Milana Spěšného, domažlická Božena Kučerová reprezentující Kola-bbm.cz oslavila stříbrem svoje narozeniny. Skromně obsazenou kategorii nad 35 let vyhrála Monika Dobrá (CK Loko Rakovník).

Z domácích jezdců při neúčasti Lukáše Kobese a Luďka Šellera na absolutní špičku nikdo neměl. Pavel Strnad se věnuje běhu, Petr Šindelář se závodu věnoval už jen z pozice ředitele a tak se museli činit zbylí ´velosporťáci´. David Váchal a Antonín Hůrka v kategorii M18 obsadili desátou a jedenáctou příčku, Lukáš Jasan dojel v kategorii M30 osmý, Václav Ledvina devátý, Jan Sázavský třináctý a Radek Plas čtrnáctý. Co se týče pořadí nejlepšího výsledku dosáhl Petr Kubíček, šestý mezi čtyřicátníky. Jan Nykles ze Sokola Staňkov byl jedenáctý.

Dá se říct, že kde nezazářilo stáří, dělalo radost mládí. Zcela určitě to platilo u Marka Plase, Radima Jasana, Jana a Kateřiny Šturmové, Daniely Beranové (všichni Velosport Domažlice), příslibem jsou i výkony Patrika Freie z Postřekova, Matyáše Foista a Matěje Jalového z Domažlic, Radima a Viktora Kaisera z Horšovského Týna, Jany Mazancové a Jiřího Zajíce z Jabkoty Kdyně, Jakuba Vlase a Daniela Duršpeka z Holýšova.

Organizace závodu klapla na jedničku, závodníci až na jeden úsek před poslední zatáčkou nad potokem chválili trať i výtečné občerstvení, takže ve štábu pořádajícího Velosportu Domažlice mohla vládnout spokojenost. „Sobotní biatlon jsme pořádali poprvé, ale hodně nám pomohli organizátoři seriálu cyklistických biatlonových závodů. Kolo v kombinaci se střelbou ze vzduchovky vyzkoušelo asi šedesát závodníků, nedělní závod absolvovalo skoro 230 bikerů, takže s účastí jsme spokojeni. Hodně tomu pomohlo, že se Velká cena Domažlic letos jela jako Mistrovství Plzeňského kraje, povedlo se i počasí," zhodnotil závody Václav Opat z Velosportu Domažlice.

Za dva týdny PAL Cup pokračuje v Železné Rudě, o týden později se jede v Přešticích. Na Domažlicko se seriál vrátí ještě jednou, posledním podnikem sezony totiž opět bude 24. září závod na Čerchov.