V nabídce je celkem šest tras s různou délkou pro silniční i horské bicykly. Start i cíl u všech je na waldmünchenském náměstí (Markplatz).

Od osmi do devíti hodin bude na programu start trasy A o délce 123 kilometrů, od osmi do deseti hodin mohou účastníci vyrazit na 94 km dlouhou trasu B nebo nejkratší trasu pro klasické bicykly C na 60 km a rodinná trasa D pro rodiče s dětmi o délce jen 20 km bude startovat od 10 do 11 hodin. Letošní novinkou budou dvě trasy speciálně určené pro horská kola, a to osmašedesátikilometrová trasa E (start od 7.30 do 8.30 hod.) a trasa F na 37 kilometrů (start od 7.30 do 9.30 hod.).

Pro sportovní sdružení s největšími počty účastníků přichystali pořadatelé zajímavé odměny - 1. místo sele, 2. místo třicetilitrový sud piva, 3. místo dvacetilitrový soudek piva.

Na kontrolních stanovištích bude zajištěno občerstvení v podobě nápojů, ovoce, koláčů a obložených chlebů.

Po dojetí do cíle bude možné využít sprchy ve waldmünchenské základní škole. U této školy bude možné nechat zaparkovaná auta, druhou možností bude Leissova ulice (Leissstrasse).

Výdej startovních karet bude probíhat už od 6.30 hodin v místě startu a pro účastníky bude povinné použití startovních čísel, na které se bude vybírat vratná záloha 2 eura.