„Kdyby to bylo tak jednoduché, tak se s ´plackama´ vracíme pokaždé,“ směje se jeden ze dvojice klubových reprezentantů na stupních vítězů silničního Krále Šumavy František Šubrt. „Je za tím pochopitelně spousta kilometrů přípravy a samozřejmě i hodiny a hodiny nabírání fyzické kondice,“ dodává už vážněji domažlický závodník.

Na kratší trase závodu o délce 120 km s převýšením přes 2000 metrů se mu podařilo dojet na druhém místě jak v celkové klasifikaci, tak i v kategorii mužů do 39 let. „Kdyby nestartoval kolega z týmu Petr Toman, tak jsem vyhrál,“ vtipkuje, ale přeje mu to a radost z týmového úspěchu neskrývá.

„Nebyl to klasicky závod systémem start-cíl, ale forma takzvané rallye, kdy na trase sto dvaceti kilometrů byly tři měřené úseky do kopce dlouhé kolem deseti kilometrů a z těchto úseků se sčítaly časy do celkového pořadí. Jela se i dlouhá trasa 177 kilometrů se čtyřmi měřenými úseky,“ prozrazuje Šubrt nepříliš známý formát cyklistických závodů. Ty se navíc jezdí za plného silničního provozu, jelikož zákony už neumožňují uzavírky silnic.

„Počasí i samotná organizace závodu vyšla pořadatelům na jedničku,“ je jezdec týmu Velosport spokojený nejen se svým výsledkem.