Velosport Domažlice, to je stále se rozšiřující a hlavně stále úspěšnější stáj na mapě české cyklistiky. Tento název je proto pro příznivce závodění na kolech nejen z našeho regionu dobře známý.

Jarního soustředění, zaměřeného na najíždění kilometrového objemu, se v chorvatském městečku Vodice nedaleko Šibeniku zúčastnilo deset členů týmu. Za sluníčkem a hlavně nabíráním sportovní formy vyrazili František Šubrt , Petr Šindelář, Jan Nykles, Pavel a Martin Hříbalové, Antonín Hůrka, Petr Marek, Petr Toman, Vladimír Šmejkal, Jaroslav Husník a ´host´ z atletického klubu Mílaři Domažlice Radek Veselý. Ten kvůli svým aktuálním zdravotním problémům zvolil na začátek jarní přípravy jízdu na kole.

„Čekalo na nás deset dnů náročných tréninků. Každý den to znamenalo okolo pěti hodin strávených v sedle kola. Průměrně jsme denně najížděli mezi 140 a 160 kilometry a jeden den dokonce bezmála sedm hodin. To jsme zdolali magickou hranici dvou set kilometrů na kole,“ přiblížil podobu objemového tréninku jeden z účastníků František Šubrt.

Nejednalo se tedy jen o dovolenkový výlet do teplých krajin, ale vše mělo svůj neměnný a přesně stanovený řád. „Ráno v sedm hodin byl nástup na rozcvičku. Běhali jsme klusem na pláž a tam probíhalo protažení před vydatnou snídaní. Ta je před náročným tréninkem opravdu potřeba,“ popsal Šubrt každodenní ranní rituál.

Samotný trénink na kolech vždy začínal v deset hodin dopoledne. Na hotel se cyklisté vraceli kolem čtvrté hodiny odpolední a následovalo protažení, sprcha, masáže a k dispozici byl i bazén a sauna.

„Zkrátka všechno, co je potřeba pro kvalitní regeneraci na druhý den. Počasí vyšlo naprosto skvěle, a tak nebyl problém vyrazit na trénink v kraťasech a krátkém dresu. Pevně doufáme, že jsme si dali patřičný základ do letošní sezony a že naše barvy budou co nejčastěji vídány na stupních vítězů. Na místních MTB závodech i na celorepublikových podnicích a seriálech,“ přeje si za tým František Šubrt.

A-tým basketbalové Jiskry hraje o finále druhé ligy proti Radotínu
A-tým basketbalové Jiskry hraje o finále druhé ligy proti Radotínu