Reprezentant Symbio+ CE.Energy na Mallorce kilometry „polykal“ již v lednu, kdy tréninkové dávky absolvoval v hlavním městě Palmě sám. V současné době na čtrnáctidenním kempu společně s týmovým kolegou Martinem Stoškem plní tréninkový plán, ve kterém je hlavní náplní cyklistický trénink zaměřený na vysokou intenzitu. Po objemové přípravě je totiž třeba zrychlit a naladit formu na blížící se závody.

Veškerá aktuální příprava se směřuje k prvnímu závodu, kterým bude soutěž v rakouském Langenlois, kde chce Kobes uspět.
Letošní rok je pro odchovance Velosportu Domažlice nejdůležitější z toho pohledu, že má před sebou poslední sezónu v kategorii do 23 let. „Chtěl bych letos zazářit, proto přípravě dávám opravdu maximum a věřím, že tréninkovým drilem ve Španělsku se posunu výše. Mým cílem je proniknout do reprezentačního výběru,“ doufá jednadvacetiletý závodník na horských kolech.

Šéf týmu Symbio+ CE.Energy jemu i jeho kolegům určil jako prioritu závody xco (cross country – horská kola). I Kobes tak objede celý Český pohár a má přislíbené tři starty ve Světovém poháru, kde je šance se ukázat. Mladík z Chodska, který se chce stát součástí reprezentace a věří, že v jejich barvách dostane šanci nejen na třech podnicích Světového poháru, potřebuje uspět již v prvních závodech nové sezóny. Na ty se nyní připravuje v oblasti hor v Alcudii, kde jsou potřebné terény pro trénink na horském kole v rovinatém i kopcovatém profilu hned v blízkosti jeho ubytování. Krom úspěchu na závodech „Světáku“ bude pro vášnivého cyklistu prioritou zazářit i v Českém poháru a na republikovém šampionátu.