Mladší a starší žáky florbalistů FbC Domažlice trénují od loňského října Václav Cihla mladší s Daliborem Kubů. Pod jejich dohledem se učí základům florbalu téměř pětadvacet kluků od 4. do 8. třídy.
„Základem každého sportu je mít mládež, bez té se těžko udržují týmy dospělých. Tak je tomu i u florbalu. Rádi bychom, aby tento sport v našem městě co nejdéle vydržel. Oba jsme u domažlického florbalu od jeho začátku, navíc i naši synové ho hrají,“ prozrazuje Václav Cihla starší a pokračuje: „Naším cílem je doplňovat mládežnické týmy, tedy starší žáky a také juniory, kteří pomalu končí. Kluky učíme práci s hokejkou, střílet, bránit a také jsme už sehráli první zápasy, abychom si zvykli na střídání.“
Žáci FbC Domažlice v prvním zápase porazili Poběžovice 4:0, ve druhém vzájemném střetnutí soupeři podlehli 3:4. V dalším duelu pak prohráli vysoko 2:8 s Klenčím, aby poté rozstříleli Blížejov 9:1.
„Florbal mě hodně baví. Hraju sice fotbal za domažlickou Jiskru, ale když mám čas, těším se do tělocvičny, abych si mohl s klukama zahrát. Jsme dobrá parta,“ říká třináctiletý kapitán a jedna z opor týmu Petr Strnad.
„S klukama jsme výborní kamarádi a jak řekl Petr i dobrá parta, což je super. I mě florbal baví,“ prozrazuje o rok starší hrající univerzál starších žáků FbC Domažlice Martin Fryje, který než ´propadl´ florbalu, dříve závodně plaval.
V nejbližší době se mladí hráči domažlických florbalistů představí v Chotěšovské lize starších žáků a na soutěž se velmi těší. „Kluci získají cenné zkušenosti, které se jim, pokud u florbalu vydrží, budou velmi hodit,“ dodává Cihla starší.