Již tradiční sportovní součástí Chodských slavností se stal volejbalový turnaj smíšených družstev složených ze dvou žen a čtyř mužů, který se v sobotu konal již posedmé. Na antukových kurtech sportovního areálu Střelnice se letos sešlo osm družstev.

Hlavní pořadatel, opora domažlického prvoligového týmu Jan Giebl, rozlosoval týmy do dvou skupin po čtyřech, ve kterých se utkaly systémem každý s každým na dva vítězné sety. Již ve skupinách došlo na vyrovnané boje, když se několik utkání rozhodovalo až ve třetím setu. Po odehrání zápasů ve skupinách se vytvořily dvojice pro play-off, kde se první týmy ze skupin utkaly se čtvrtými a druhé se třetími. Po dramatických utkáních do semifinále postoupila tato družstva Dobřany, Dva buřti a exotika, Skautismus a Čápindy.

Ze semifinálových bojů vzešly dva nejlepší týmy, kterými byly Dobřany a Čápindy. Ve finále první set celkem jasně vyhrály domácí Čápindy, ovšem druhý set to bylo velké drama. Po napínavé koncovce jej nakonec také zvládly lépe Čápindy, když vyhrály 30:28, a staly se tak vítězi sedmého ročníku Chodsko cupu. Vítězné družstvo bylo složeno okolo opor domažlického prvoligového týmu Milana Škorvánka, Vojtěcha Šebka a Martina Kiesenbauera, které doplnil bývalý hráč Domažlic Tomáš Jiránek a Lucie Vlčková s Blankou Preslovou. Druhé Dobřany měly ve svém středu největší hvězdu turnaje Jiřího Kraffera. Tento dobřanský rodák je mládežnickým reprezentantem jak v šestkovém, tak plážovém volejbale a v letošní sezóně bude v kádru Jihostroje České Budějovice, jednoho z dvou nejlepších českých volejbalových klubů.

V bitvě o třetí místo vyhrál ryze domažlický tým Dva buřti a exotika nad Skautismem, družstvem šnajberského Jana Eksteina.

„Jsem s průběhem turnaje velice spokojený. Ačkoliv to ještě před týdnem nevypadalo na valnou účast, nakonec dorazilo osm týmů, což je pro turnaj na dvou kurtech ideální počet. Kvalita zápasů byla vysoká, vše probíhalo ve sportovním duchu a myslím, že si všichni pěkně zahráli. Chtěl bych poděkovat všem, kdo mi s organizačním zajištěním turnaje pomáhali, a doufám, že příští rok se Chodsko cup vydaří stejně jako letos," řekl k turnaji hlavní organizátor Jan Giebl.

Pořadí turnaje: 1) Čápindy (Domažlice, Strážov); 2) Dobřany; 3) Dva buřti a exotika (Domažlice); 4) Skautismus (Domažlice, Šnajberk, Mirošov); 5-6) Jsme 3 (Ústí nad Labem, Mělník, Domažlice, Plzeň); 5-6) MTCH (Horšovský Týn, Plzeň); 7-8) Krůty z Brůdku (Brůdek, Prapořiště, Koloveč, Domažlice, Bába); 7-8) Primutanti (Domažlice, Draženov, Mrákov, Kout na Šumavě).

(oku)