Domažlický tým tentokrát zavítal na palubovku čtvrtých Karlových Varů, kde se střetl s rezervním týmem extraligového celku. Po nepovedeném výkonu z minulého kola, kde Domažličtí ztratili dobře rozehrané zápasy proti Ervěnicím a vybojovali na domácí půdě pouze jeden bod, chtěli volejbalisté z Chodska přivézt z lázeňského města co nejvyšší počet bodů a posunout se tabulkou na vyšší příčky.

VK ČEZ B Karlovarsko – Volejbal Domažlice 3:0 (20, 14, 23)

V prochladlé školní tělocvičně se po rozcvičení oba týmy dostávaly jen pomalu do tempa a domácí volejbalisté, mohutně podporováni bubeníky z tribuny, vstoupili do zápasu lépe. Domažličtí se dopouštěli většího počtu chyb na servisu, naopak domácí dokázali od začátku potrápit hostující hráče nepříjemným plachtícím servisem. Do poloviny setu tahali za kratší konec hostující volejbalisté, ale s blížící se koncovkou se dokázali zvednout, a dokonce se dostali do mírného vedení. Pak ovšem přišel na servis karlovarský nahrávač Bican a výborným servisem začal zatápět volejbalistům z Chodska. Nadějné vedení bylo najednou pryč a hosté si nedokázali přihrát, aby mohli kvalitně zaútočit, a když se jim to podařilo, zastavili je domácí bloky, a nebo skončil míč mimo hřiště soupeře. Karlovarští se tak po vítězství 25:20 ujali vedení v zápase.

Druhý set byl z pohledu domažlických volejbalistů určitě ten nejméně povedený. Domácí stále nebezpečně podávali a hostující hráči se nemohli s jejich servisem srovnat. Po několika chybách si Karlovarští rychle vytvořili větší bodový náskok, který si po zbytek setu bez problémů udržovali. Ani střídání na straně Domažlic příliš mnoho nezměnila a po jasném vítězství 25:14 se ujali volejbalisté Karlovarska vedení 2:0.

Krizi ze druhého setu dokázali hosté rychle zažehnat a třetí sada byla opět vyrovnaná. Oba týmy podávaly výborné výkony a skóre se jen pomalu posouvalo. Bojovalo se o každý bod a v už zaplněné domácí hale se často ozýval mohutný potlesk za předváděné zákroky. Set dospěl až do vyrovnané koncovky a byli to domácí hráči, kteří jako první získali za vedení 24:23 mečbol. Bohužel se Domažličtí nedokázali ubránit, a tak hned první pokus domácím vyšel a po výhře 25:23 získali zasloužené vítězství v prvním zápasu poměrem 3:0.

Sestava Domažlic: Vaňourek, Škorvánek, Ekstein, Giebl, Pham, Kiesenbauer, libero Mazanec. Střídali: Kubal, Jiránek, Jelínek

VK ČEZ B Karlovarsko – Volejbal Domažlice 0:3 (17, 22, 19)

Po vydatném obědě a pauze vyplněné zápasem domácích juniorů nastoupili hostující hráči do zápasu s odhodláním oplatit Karlovarsku porážku z prvního utkání. Hned od úvodu se to projevilo na jejich hře. Předváděli větší bojovnost a nasazení, což se brzo projevilo na ukazateli stavu, kde začaly body pro hostující volejbalisty utěšeně narůstat. Domácí pokračovali ve výkonu z prvního utkání, ale na výborně hrající Domažlice to najednou nestačilo. Hlavním tahounem v útoku byl univerzál Zbyšek Jelínek, který se po několika změnách v sestavě objevil na postu smečaře, a domácí ho téměř nedokázali ubránit. Když se k němu přidali i ostatní hráči, o vítězi v prvním setu bylo rozhodnuto. Výhra 25:17 dodala volejbalistům z Chodska síly do dalšího pokračování utkání.

Karlovarsko sice ve druhém setu dokázalo dotáhnout hru do vyrovnané koncovky, kterou si ale hostující hráči zkušeně pohlídali, a po vítězství 25:22 se ujali vedení 2:0.

Ve třetím setu se rozdíl ve hře opět prohloubil a k radosti hostující lavičky to byli opět Domažličtí, kteří měli navrch. Po hladké výhře 25:19 si připsali hráči Domažlic důležité tři body a oplatili dokonale svému soupeři porážku z prvního zápasu.

Sestava Domažlic: Vaňourek, Škorvánek, Jelínek, Giebl, Pham, Kiesenbauer, libero Jiránek Střídali: Roman, Kubal, Ekstein

Po zisku třech bodů se Domažlice posunuly v druholigové tabulce na šesté místo se stejným bodovým ziskem jako páté Netolice. Již v sobotu 24. února hostí na domácí palubovce tým z Plzně a boj o další body ve vyrovnané tabulce bude pokračovat. Všichni fanoušci jsou na třaskavé derby srdečně zváni do haly ZŠ Komenského 17. Zápasy začínají v obvyklých časech v 10 a 14 hodin.

Milan Roman