Oproti předchozím ročníkům se organizátoři i závodníci dočkali ideálních lyžařských podmínek, kdy se délka tratí nemusela nikterak improvizačně měnit v závislosti na (ne)dostatku sněhu. Zima se naopak projevila možná až příliš v podobě silných mrazů, které v kombinaci s ledovým větrem především na otevřených šumavských pláních dělala závodníkům problémy. V některých místech na trati tak teploty klesaly během závodu až k hranici minus 15°C a o pocitové teplotě ani nemluvě.

To ale nezastavilo běžkaře z Chodska, kteří se hodlali prosadit v nabitém startovním poli, kde nechyběli ani lyžaři z Rakouska, Německa, Norska, Itálie, Maďarska, Ruska či Slovenska. Na jinak výborně připravených tratích si se všemi překážkami poradil nejrychleji Luděk Šeller. Rodák z Chodova, který reprezentuje TJ Duklu Liberec, bral tento závod jako kvalitní trénink, protože se právě vrátil z několikadenního soustředění v severočeském Harrachově.

„Jelo se mi docela ztěžka, ale určitě mi maraton posloužil jako kvalitní trénink před Světovým pohárem v Lahti,“ popsal dvaadvacetiletý lyžař, který se před nedávnem blýskl pátým místem ve sprintu v závodě v OPA Cupu. Luděk Šeller se od ostatních soupeřů vzdálil na třetím kilometru, kdy ve stoupání zrychlil, získal rozhodující náskok a jeho soupeři ho nedokázali sjet ani na rovině. Cílem proletěl v čase 1:08:27.

Vítězství v kategorii 60 – 64 let pak zaznamenal Oldřich Kovařík z OaS Český les, který na trati strávil 1:26:47. O kategorii výše výborné výsledky Chodů potvrdil zástupce LK Tatranu Chodov Jiří Královec, který vyhrál v čase 1:39:49.

Na delší trati 45 kilometrů pak zazářil Tomáš Veber, dlouholetý člen a úspěšný závodník LK Tatranu Chodov, který momentálně reprezentuje Kasper Swix Team. S časem 2:20:11 zaujal v celkovém pořadí třetí místo a v kategorii mužů mezi 40 – 49 lety kraloval. Pavel Beroušek pak na kratší trati bral mezi padesátníky 15. místo a jeho bratr Petr dojel na devatenáctém místě. Lyžaři z Chodska se tak v mezinárodní konkurenci lyžařů neztratili a prezentovali se skvělými výkony.