Přestože se Chodové na svého rivala z Rokycan svědomitě připravovali i s vědomím předchozího domácího kolapsu ve druhém poločasu utkání proti béčku Slavoje Litoměřice (nakonec 87:95), opět se nevyvarovali katastrofální třetí čtvrtiny a slibně rozehraný zápas v Rokycanech těsně ztratili.

„Domácí se na začátku snažili na nás vletět pěkně zostra. Náš bývalý hráč v jejich dresu Erik Eisman dokonce trefil dvě těžké trojky za sebou a s přesnou střelbou se přidal i veterán Šašek. Bylo z toho vedení Rokycan 13:5 už v páté minutě,“ popsal úvod důležitého střetnutí asistent trenéra Štípka Tomáš Budka starší.

Fotbalisté FK Staňkov (v modrém) v přípravném utkání remizovali s kombinovaným týmem Přešic 1:1. V sobotu od 13.30 hodin se utkají na umělce v Horšovském Týně s Luby, které tím prověří před nedělním pohárovým zápasem proti Mrákovu.
Čtyři okresní týmy o víkendu zasáhnou do krajského poháru

Jeho tým na nepříznivý vývoj zareagoval prostřídáním a výsledkem bylo vyrovnané skóre 17:17 po první čtvrtině. Bouřlivou atmosféru v hale poté utlumil skvělý výkon hostů, kteří eliminovali Eismana a přidali i přesnou střelbu. Přesto mohlo být pro Chody varováním osm neproměněných trestných hodů v první půli. Že to ale nebyl signál dostatečný, ukázal hned vstup do třetího hracího období. „První koš ze hry jsme dali až po devíti minutách! A skóre 7:25 za třetí třetinu je alarmující,“ zlobí stále ještě Budku.

„Slabina v podobě neproměňování šestek naplno propukla v poslední čtvrtině, kdy jsme proměnili pouhé čtyři trestné hody z deseti. Navíc nám rozhodčí v jejím průběhu poslali ze hry pro pět faulů oba podkošové hráče ze základní sestavy Bauera a Jiřince. A domácí pivoty Kovandu s Mandíkem nechali dohrát se čtyřmi chybami až do závěru a Eisman navzdory své tvrdé hře zápas dokončil…,“ smutnil domažlický kouč.

Hokejisté HC Domažlice (v bílém) poskočili v tabulce Krajské ligy před klatovskou rezervu, které byl zkontumován na 0:5 vítězný zápas s Kaznějovem.
HC Domažlice o víkendu nehraje, v týdnu v tabulce poskočil na čtvrté místo

Hostům se tak už nepodařilo zápas zvrátit na svoji stranu a vinou třetí třetiny tak přišli o důležitý bod do tabulky, ve které klesli na pátou příčku.

BK Rokycany – Jiskra Domažlice 74:70

Čtvrtiny: 17:17, 16:28, 25:7, 16:18. Dvojky: 21:20. Trojky: 4:4. Trestné hody: 32/20:34/18. Fauly: 27:28. Sudí: Kocián, Šmůla.

Sestava a body Domažlic: J. Štípek 19 (2), Bauer 12, Tauer 9, Vondrovic 8, Jiřinec 7, Jan Blacký 5 (1), März 3 (1), Baxa 3, Batysta 2, Sůva 2.

Výsledky 17. kola: Radotín – Chomutov 69:99, Ústí n.L. – České Budějovice 81:51, Příbram – Žižkov 94:98, Litoměřice B – Písek B 86:61.

Výsledky 18. kola: Rokycany – Klatovy 85:82, Radotín – Žižkov 68:62, Ústí n.L. – Písek B 80:61, Příbram – Chomutov 74:159, Litoměřice B – České Budějovice 74:67. Domažlice volno.