O stupně vítězů bojovali i tři zástupci z Chodska – Barbora Beroušková, Kateřina Razýmová a Luděk Šeller.

Na úspěch z nedávného Českého poháru v Jablonci nad Nisou, kde zvítězila v kategorii juniorek, chtěla ve Vysočina aréně navázat mladší ze sester z lyžařské rodiny Barbora. Reprezentantka Sport Clubu Plzeň v pátečním sprintu bojovala statečně, ale ve společném závodě žen a juniorek se přes síto semifinále nedostala a obsadila celkově osmou pozici, mezi juniorkami doběhla čtvrtá.

Holky z Postřekova se praly s republikovou konkurencí na MČR.Zdroj: archiv rodiny Berouškových

V sobotu se závodilo intervalově a ženy měly na programu pětikilometrovou trať. Lyžařky čekala měkká trať a navíc během závodu nepříjemně pršelo.

„Areál v Novém Městě na Moravě mi nikdy neseděl a po výkonech v Jablonci jsem čekala více. Věřím, že ještě v sezoně předvedu nějaký pěkný výsledek,“ sdělila Barbora, která v distančním závodě doběhla na 16. místě jako sedmá juniorka.

O poznání lépe se dařilo její sestře Kateřině Razýmové. Ta v běhu na 5 km klasickou technikou podala kvalitní výkon a prohrála s Petrou Hynčicovou souboj o zlato o pouhé dvě desetiny.

„Zlato bylo na dosah. Dost mě to mrzí, protože jsem na začátku cílové rovinky dostala chybnou informaci, že na vedoucí závodnici ztrácím 6 sekund, což jsem si vyhodnotila tak, že už nemám v závěrečných 200 metrech šanci a závěr vypustila. Bohužel to nebyla pravda a o to víc mě to mrzí,“smutnila Razýmová.

Ta si chtěla spravit chuť v nedělním závodě s hromadným startem na 10 kilometrů volně, kde závodnice čekaly tři okruhy. Po poklidném prvním kole se Kateřina bohužel nevyvarovala v polovině druhého kola pádu.

„Zavlékla jsem si lyži do hlubokého sněhu a už jsem letěla. Takový parakotoul nepamatuji,“ vtipkovala rodačka z Postřekova. Na trati jí ale tak veselo nebylo. Propadla se totiž na 7. místo, čehož využily hlavní konkurentky v boji o titul Petra Nováková se Sandrou Schūtzovou, které za to ´vzaly´. Pro Razýmovou začala stíhací jízda a na osmém kilometru se dokonce dostala na druhé místo. Bohužel přišel druhý pád a šance bojovat o zlato či stříbro definitivně zhasla.

„Každý pád mě stál zhruba 15 vteřin. Věřím, že bych se prala o celkový triumf, i tak bronz beru a věřím, že porci smůly a svojí nešikovnosti jsem si vybrala teď a na mistrovství světa už se mi kiksy vyhnou,“ doplnila dvojnásobná medailistka z letošního MČR. Její sestra Barbora volnou desítku dokončila na 12. místě a mezi juniorkami byla klasifikovaná jako pátá.

Domažlický region na šampionátu reprezentovali Luděk Šeller z Chodova. Borec hájící momentálně dres Dukly Liberec startoval v pátečním sprintu a v sobotním distančním závodě na 10 kilometrů klasicky. V jeho dominantní disciplíně – sprintu – postoupil z kvalifikace ze čtvrtého místa a zkušeně si počínal i v dalších vyřazovacích fázích, i když se mu nejelo dle představ.

„Během rozjížděk jsem se necítil tak silný, jak bych potřeboval. Víkend vytrvaleckých závodů v Caparticích mě vyčerpal víc než jsem očekával,“ přiznal Šeller.

I tak si ve finále hlídal medailové pozice a v cíli nestačil pouze na lyžařského krále prvního únorového víkendu Michala Nováka. Po stříbrné radosti ho v sobotu čekal distanční závod, kde obsadil solidní 6. místo a na stupně vítězů mu scházelo zhruba 40 sekund.

„Sobotu hodnotím jako standardní výkon. Před závodním víkendem jsem chtěl více, ale medaile z MČR se určitě počítá,“ zhodnotil Šeller. Toho stejně jako Razýmovou nyní čeká závěrečná příprava před MS v rakouském Seefeldu.