A očekávala se vyrovnaná bitva. Ta se však až na pár výjimek a úseků v některých setech nakonec nekonala. Domažlice totiž svého protivníka smetly v obou zápasech. Dvakrát jednoznačně a shodně 3:0 na sety.

„Karlovy Vary k nám přijely jen v šesti nebo sedmi lidech. A to pouze ryze s hráči z béčka. S žádnými posilami z áčka ani z juniorského týmu, protože extraligové Karlovarsko hrálo v neděli (včera – pozn. autora) Final four Českého poháru a mladíci hráli ve stejný den jako my ligu juniorů. A jelikož mají ambice postoupit do extraligy, nikoho z nich proti nám nevyslali. Za Karlovarsko tak nastoupili spíše starší a zkušenější borci,“ vysvětlil vzniklou situaci ohledně síly sobotního soupeře Jan Giebl, hrající vedoucí domažlického družstva volejbalistů.

„Ve své podstatě bylo povinností vybojovat doma z těchto zápasů plný počet bodů. A já jsem moc rád, že jsme to zvládli a béčko Karlových Varů v tabulce přeskočili,“ pochvaloval si.

Chodové se tak díky importu šesti bodů dostali v tabulce na čtvrté místo. S bodovou ztrátou na třetí Plzeň. V příštím kolem hrají domažličtí volejbalisté na palubovce Chabařovic. „Chabařovice jsou zejména před domácím publikem velmi nepříjemným protivníkem. Na podzim jsme proti nim hráli u nás 1:1 na zápasy. Víme, že nás tam čeká těžké utkání, ale rádi bychom si odvezli zpět na západ Čech alespoň jedno vítězství. Samozřejmě, že když by se nám dvakrát zadařilo a dvakrát bychom vyhráli, jedině dobře. Pořád totiž máme ambice zabojovat o třetí místo, které není až tak daleko. Problémem by však bylo, kdybychom domů naopak odjeli s prázdnou. To by byla asi komplikace,“ dodal domažlický vedoucí týmu.

Výsledky 27. a 28. kola druhé ligy

Domažlice – Karlovarsko B 3:0 (25:21, 25:18, 25:18) a 3:0 (25:23, 25:18, 25:16)

Ostatní výsledky: USK Slavia Plzeň – Kladno B 3:0 a 3:2, Jirkov – Chabařovice 3:0 a 2:3, Prosek – Příbram B 1:3 a 1:3, Česká Lípa – Netolice 3:0 a 3:0.

Další zápas Domažlic – sobota 10.00 a 14.00: Chabařovice – Volejbal Domažlice.