K tradičním srpnovým závodům vodních slalomářů patří i Memoriál Jaroslava Froňka ve Veltrusech.

Letošní rok není právě nakloněn poměřování sil se závodníky z jiných států, a pro-to každá taková možnost je velice vítaná. Horšovskotýnští vodáci z klubu Sedmička tedy neváhali a do středních Čech vyrazili porovnat si své výkony se závodníky ze zahraničí. Na divoké vodě ve Veltrusech na ně čekala kvalitní konkurence z Německa, Velké Británie a Austrálie.

„Pro sestry Hojdovy, Samuela Wendla a Daniela Kuneše to byla výborná příležitost zjistit, jak si stojí jejich výkony v poměření se zkušenými evropskými závodníky. Za teplého počasí se nám na Vltavě ve Veltusech dařilo. Na start se postavilo přes dvě stovky závodníků a bylo se na co dívat,“ říká klubový šéf a kouč mladých nadějí Ladislav Hojda.

Už tradičně se z horšovskotýnské minivýpravy nejvíce prosadila mladší ze sester Hojdových Markéta.

Se svým táborským parťákem Michalem Kopečkem v kategorii kánoí C2mix získala v sobotu stříbro a mezi staršími žáky tato dvojice nenašla přemožitele. V neděli své vystoupení Markéta s Michalem ještě vylepšili a dosáhli maxima – zvítězili celkově a opět i ve věkové kategorii starších žáků.

„Další krásné umístění si vyjela odchovankyně našeho vodáckého oddílu Jana Matulková, nyní závodící za Duklu Brandýs nad Labem. Po oba dva dny byla druhá v kategorii singlkanoí žen a v hodnocení kanoí v sobotu byla desátá a v neděli si polepšila dokonce na čtvrté místo. Stala se tak nejúspěšnější českou závodnicí v této disciplíně,“ doplňuje Hojda.

A jak ve Veltrusech celkově dopadli reprezentanti horšovskotýnské Sedmičky?

Markéta Hojdová první den přidala k mixovým výsledkům ještě čtrnáctou příčku a čtvrtou mezi staršími žačkami v singlkánoi žen C1W a dvacáté místo celkově a druhé ve své věkové kategorii v ženském kajaku K1W.

O den později dojela v kánoi jedenáctá (třetí ve starších žačkách) a v kajaku třicátá (v SŽ šestá).

Její starší sestra Eliška byla v sobotu v C1W šestnáctá a pátá mezi mladšími dorostenkami, v neděli si celkově o jedno místo polepšila a v kategorii zopakovala své sobotní páté umístění.

V kajaku K1W první den dorazila do cíle na 28. pozici mezi ženami a osmé mezi dorostenkami. V neděli si o jednu příčku polepšila celkově a mezi mladšími dorostenkami pohoršila.

Oba starší dorostenci Samuel Wendl a Daniel Kuneš po oba dny dojeli ve své kategorii kánoí C1M za sebou na pátém a šestém místě. Celkově to Wendlovi stačilo na 15. a 20. místo, Kuneš dojel na 20. a 32. příčce.

„Bez podpory Města Horšovský Týn a Plzeňského kraje by naši závodníci neměli takovéto možnosti k trénování a získávání závodních zkušeností. Děkujeme, že nás podporují a fandí nám,“ nezapomíná na závěr na důležitou pomoc pro permanentní sportovní růst oddílových závodníků jejich trenér a předseda klubu.

V sobotu 5. září se závodníci Sedmičky představí doma v Horšovském Týně na řece Radbuze. Pořádají totiž nejen 26. ročník Memoriálu Honzy Panušky, ale proběhnou i oslavy padesáti let od založení jejich oddílu.