K tradičním srpnovým závodům vodních slalomářů patří i Memoriál Jaroslava Froňka ve Veltrusech.

Letošní rok není právě nakloněn poměřování sil se závodníky z jiných států, a pro-to každá taková možnost je velice vítaná. Horšovskotýnští vodáci z klubu Sedmička tedy neváhali a do středních Čech vyrazili porovnat si své výkony se závodníky ze zahraničí. Na divoké vodě ve Veltrusech na ně čekala kvalitní konkurence z Německa, Velké Británie a Austrálie.

„Pro sestry Hojdovy, Samuela Wendla a Daniela Kuneše to byla výborná příležitost zjistit, jak si stojí jejich výkony v poměření se zkušenými evropskými závodníky. Za teplého počasí se nám na Vltavě ve Veltusech dařilo. Na start se postavilo přes dvě stovky závodníků a bylo se na co dívat,“ říká klubový šéf a kouč mladých nadějí Ladislav Hojda.

Už tradičně se z horšovskotýnské minivýpravy nejvíce prosadila mladší ze sester Hojdových Markéta.

Se svým táborským parťákem Michalem Kopečkem v kategorii kánoí C2mix získala v sobotu stříbro a mezi staršími žáky tato dvojice nenašla přemožitele. V neděli své vystoupení Markéta s Michalem ještě vylepšili a dosáhli maxima – zvítězili celkově a opět i ve věkové kategorii starších žáků.

Obnova nápisu Výhledy a kamenů u stezky.
Kamenný nápis je díky brigádníkům opět jako nový

„Další krásné umístění si vyjela odchovankyně našeho vodáckého oddílu Jana Matulková, nyní závodící za Duklu Brandýs nad Labem. Po oba dva dny byla druhá v kategorii singlkanoí žen a v hodnocení kanoí v sobotu byla desátá a v neděli si polepšila dokonce na čtvrté místo. Stala se tak nejúspěšnější českou závodnicí v této disciplíně,“ doplňuje Hojda.

A jak ve Veltrusech celkově dopadli reprezentanti horšovskotýnské Sedmičky?

Markéta Hojdová první den přidala k mixovým výsledkům ještě čtrnáctou příčku a čtvrtou mezi staršími žačkami v singlkánoi žen C1W a dvacáté místo celkově a druhé ve své věkové kategorii v ženském kajaku K1W.

O den později dojela v kánoi jedenáctá (třetí ve starších žačkách) a v kajaku třicátá (v SŽ šestá).

Její starší sestra Eliška byla v sobotu v C1W šestnáctá a pátá mezi mladšími dorostenkami, v neděli si celkově o jedno místo polepšila a v kategorii zopakovala své sobotní páté umístění.

V kajaku K1W první den dorazila do cíle na 28. pozici mezi ženami a osmé mezi dorostenkami. V neděli si o jednu příčku polepšila celkově a mezi mladšími dorostenkami pohoršila.

Oba starší dorostenci Samuel Wendl a Daniel Kuneš po oba dny dojeli ve své kategorii kánoí C1M za sebou na pátém a šestém místě. Celkově to Wendlovi stačilo na 15. a 20. místo, Kuneš dojel na 20. a 32. příčce.

„Bez podpory Města Horšovský Týn a Plzeňského kraje by naši závodníci neměli takovéto možnosti k trénování a získávání závodních zkušeností. Děkujeme, že nás podporují a fandí nám,“ nezapomíná na závěr na důležitou pomoc pro permanentní sportovní růst oddílových závodníků jejich trenér a předseda klubu.

V sobotu 5. září se závodníci Sedmičky představí doma v Horšovském Týně na řece Radbuze. Pořádají totiž nejen 26. ročník Memoriálu Honzy Panušky, ale proběhnou i oslavy padesáti let od založení jejich oddílu.