Pořadatelé z místního klubu LTC Domažlice přivítali celkem 37 dětí z ve věku od deseti do dvanácti let z různých regionů České republiky.

V soutěži chlapců došlo během turnaje k několika překvapivým výsledkům a nečekaným porážkám favoritů. Velmi pěkné a sympatické výkony předváděl teprve desetiletý David Svoboda z LTK Klatovy, syn domažlického odchovance a bývalého vynikajícího tenisty Roberta Svobody. Probojoval se až do finále, kde nakonec nestačil na Adama Kotrbu z TK Lokomotiva Plzeň, který zvítězil 6:0 a 6:1.

Ve čtyřhře slavila celkové vítězství dvojice plzeňské Lokomotivy Kotrba/Novák před klatovským párem Knotek/Svoboda.

Z domácích hráčů se turnaje zúčastnilo celkem pět tenistů, ale žádný z nich nepostoupil do druhého kola.

Finalisté dvouhry chlapců (zleva) David Svoboda a Adam Kotrba.Zdroj: LTK DomažlicePřestože ani v soutěži dívek nebyla o překvapivé výsledky nouze, tak se do finále dvouhry probojovaly hlavní favoritky turnaje Adriana Hessová z Chebu a Jolana Hlavatá z pořádajícího klubu LTC Domažlice. Z celkového vítězství se po dramatickém a vyrovnaném souboji nakonec radovala Hessová po výsledku 7:6 a 6:3.

Obě finalistky a velké kamarádky suverénně ovládly i soutěž ve čtyřhře, když společně zvítězily ve finále nad karlovarsko-plzeňskou dvojicí Schaferová/Bicencová v poměru 6:2 a 6:1.

Kromě Jolany Hlavaté hájily barvy LTC Domažlice ještě další dvě hráčky Bohdana Kalousová a Eva Kubecová, které ale bohužel ani přes bojovný výkon neprošly za brány prvního kola.

Výsledky závěrečných kol

Chlapci dvouhra:

Semifinále: Svoboda - Podlipský 6:3, 6:4, Kotrba – Lojka 3:6, 6:3, 6:0

Finále: Kotrba – Svoboda 6:0, 6:1

Chlapci čtyřhra:

Finále: Kotrba/Novák – Knotek/Svoboda 6:3, 6:3

Dívky dvouhra:

Semifinále: Hessová – Bicencová 6:3, 6:0, Hlavatá – Kučerová 6:0, 6:0

Finále: Hessová – Hlavatá 7:6, 6:3

Dívky čtyřhra:

Finále: Hessová/Hlavatá – Schaferová/Bicencová 6:2, 6:1

Za pořádající klub LTC Domažlice shrnul průběh turnaje jeho ředitel Luděk Hlavatý: „Turnaj měl velmi slušnou účast a úroveň, viděli jsme několik vynikajících zápasů. Musím také pochválit všechny děti za to, jak se vypořádaly s rozmary počasí. V sobotu bylo extrémní vedro, v neděli zase pršelo a v pondělí jsme kvůli dešti nemohli hrát vůbec. Finále dívek se proto dohrávalo až v úterý a ve středu. Chtěl bych poděkovat mým kolegům z organizačního týmu, hlavně vrchnímu rozhodčímu Jiřímu Pivoňkovi a za údržbu kurtů a zajištění občerstvení Štěpánovi Podestátovi, kteří mají velikou zásluhu na tom, že se turnaj povedl a všichni účastníci včetně rodičů byli spokojeni.“

Následující větší akcí na domažlických kurtech bude celostátní turnaj staršího žactva od 22. do 24. srpna.