Závody začnou v sobotu 15. ledna v 9.30 hodin kvalifikací dorostu a dospělých ve sprintu na 1,2 kilometru volnou technikou. V 10.45 hodin odstartují finálové rozjížďky.

V neděli v 9.30 hodin odstartují závody dorostu na 4,5 a 7 kilometrů klasickou technikou. O dvě hodiny později přijdou na řadu muži, ženy, junioři a juniorky v soutěžích na 10 a 15 kilometrů klasickou technikou.

Účast je podle propozic závodu určena lyžařům a lyžařkám od ročníku narození 2006 a dříve i zahraničním závodníkům. „V prvním závodě, kterého se účastní, musí závodník předložit registrační průkaz s potvrzenou oddílovou příslušností (hostováním) a potvrzením o lékařské prohlídce. Přihlášení cizinci se musí prokázat mezinárodní licencí,“ píše se v propozicích.

Zástupci oddílu mohou podávat přihlášky do 12. ledna 2022 do 20 hodin elektronicky prostřednictvím webu www.czech-ski.com.

Prezentace bude v pátek 14. ledna 2022 od 15 do 17 hodin v klubovně SK Sněhaři Domažlice v Caparticích. Od 13 do 18 hodin proběhne oficiální trénink a od 18 hodin losování v Domě přírody v Klenčí pod Čerchovem.

„Startovné ve výši 100 Kč za každý závod se platí za prezentovaného závodníka. Startovné bude vybíráno v hotovosti při prezentaci,“ stojí v propozici závodu.

Závodit se bude podle platných pravidel lyžařských závodů, soutěžního řádu pro závodní období 2021/2022 a rozpisu propozic závodu.

„Účastníci jsou povinni respektovat a dodržovat platná zákonná opatření proti šíření onemocnění SARS-CoV-2,“ upozorňují propozice pro Český pohár běžeckého lyžování v Caparticích.