"Hned první závod jsem dojel druhý, takže všichni včetně mě byli překvapení," vybavil si Stanislav Brousek úvod sezony 2023.

Cílil jste na celkově vítězství?
Vůbec. Věřil jsem si, že po nějakém závodu budu na stupních vítězů, ale určitě jsem nečekal, že jako nováček vyhraju celý seriál.

Je to váš zatím největší úspěch?
Určitě. Protože už nejezdím jen mezi dětmi, ale dospělými. KartCross Mascom Cup má hranici věku od 12 let, ale já jsem tam byl nejmladší.

Jaká jsou pravidla závodu?
Před každým závodem se jedou dva měřené tréninky a podle času se kvalifikujeme do rozjížděk. Ty jsou tři. Potom se ještě jezdí semifinále a z něj čtrnáct nejlepších postoupí do finále. Okruh má jeden kilometr a jede se šest kol, ve finále sedm.

V čem je KartCross Mascom Cup ještě jiný?
V tom, že se nejede pod Autoklubem České republiky a je vypsaný jako pohár. Všichni máme stejné podmínky a nemůžeme mít větší úpravy na kartech.

Jezdí i cizinci?
Rakušani. Ale jinak Češi. Dá se říct, že je to česko-rakouský seriál. Jeden závod jsme jeli v Rakousku.

Co vaše budoucnost?
Tento rok chci zase jet KartCross Mascom Cup a zkusit obhájit titul. Příští rok bych se chtěl zúčastnit závodů do mistrovství Evropy. Za svou kariéru v autokrosu děkuji především rodičům a také sponzorovi WPauto.cz, kteří za mnou stojí od počátku.