O tom, že tato akce nebyla jen záležitostí místního rozsahu, svědčí i to, že se turnaje zúčastnila dvojice z Rokycan (manželé Vaindlovi) a ještě jeden pár, kde byla dámská část (paní Kouřilová) dokonce z dalekého Ždáru nad Sázavou, ta byla doplněna panem Savkovem z Rokycan. K nim se přidaly dvojice složené z borců hrajících místní amatérskou bowlingovou ligu, ale i ryzích amatérů, kteří hrají bowling pouze jednou či dvakrát do roka.

Nejprve byly týmy rozlosovány do čtyř skupin po čtyřech, z každé skupiny postupovaly tři do dalších bojů. Týmy, které vypadly, si zahrály o konečné umístění. Překvapivě byla mezi těmito i dvojice z BC Space Pigs Josef Mišenčík a Jana Knížová, kteří ač hráli o umístění, hodili v tomto kole výkon dne 190 kuželek. V semifinále, které se hrálo ve dvou šestičlenných skupinách a postupovaly vždy čtyři týmy, se pak s postupem do finále rozloučil ředitel turnaje s partnerkou, Jan Holinka a Gábina Schröpferová, a manželé Kunešovi. Namále měl i ´el prezidento´ Míra Minařík, ale skvělými závěrečnými koly se nakonec do finále dostal. Největším překvapením byla finálová účast Pavla Šmídka se svojí nezletilou dcerou. Sice skončili nakonec na osmé pozici, ale dlouho to vypadalo na umístění mezi trojicí nejlepších.

Z vítězství se radovala nejspíš nejmladší dvojice, Michal Černý a Jana Staviarská, výkonem 171 kuželek. Na druhé místo se posledním hodem a výkonem 165 kuželek dostali manželé Pachlovi. Třetí místo získali Jarda Švejnoch a Renata Raková náhozem 163 kuželek. Tato dvojice sahala po vítězství, ale nedohoz v 10. kole je připravil o prvenství. Do bojů o triumf v premiérovém ročníku turnaje mohl zasáhnout i Míra Minařík se spoluhráčkou, ale těm se nevydařila poslední dvě kola, a tak z toho byla nakonec čtvrtá příčka s náhozem 157 kuželek.

Za snahu byly odměněny všechny zúčastněné dvojice, každá si svoji cenu vylosovala v závěrečné tombole. První ročník se vcelku vydařil, nálada byla výborná a už teď je jasné, že turnaj bude pokračovat a možná je ´zaděláno´ i na tradici.⋌(hol)