Horolezecký oddíl Domažlice pořádal již počtvrté závody pod názvem Boulderování na vodárně.

Bouldering je druh lezení, provozovaný bez lana na malých skalních blocích nebo nízkých skalách několik metrů nad zemí. Název pochází z anglického slova boulder - balvan. V současnosti získává velkou popularitu hlavně u začínajících lezců díky své nenáročnosti na vybavení a zkušenosti. Bouldering lze také provozovat na umělých stěnách ´bouldrovkách´, které slouží hlavně k zimní přípravě. Malou lezeckou stěnu si vlastními silami postavili i domažličtí horolezci v prostorách bývalé vodárny blízko cyklostezky směrem na Havlovice. Provoz na vodárně si zabezpečují členové oddílu sami v průměru třikrát do týdne a o akcích a trénincích pravidelně informují na svých internetových stránkách www.ho.domazlice.cz.

Závodů se celkem zúčastnilo 31 závodníků z domácího oddílu, blízkého okolí Domažlic a přijeli také lezci z Plzně a Karel Valíček z Výchovného ústavu Hostouň. „Poprvé domažlické cesty postavil vynikající lezec z Plzně Marek Azbest Rottenborn a jeho přítelkyně Lída, čímž posunuli hranici závodů do úplně jiných rozměrů. Krásné cesty, nové hodnocení a průběh závodů překročily úroveň minulých ročníků. Aby si všech 31 lezců pořádně zalezlo, lezli a kvalifikovali se v tříminutových intervalech tři lezci najednou,“ prozradili pořadatelé z domažlického oddílu.

V kategorii žen se nejlépe dařilo Lence Hlavaté, která za sebou nechala Kateřinu Smutnou i Evu Šálovou. Čtvrtá skončila Zdeňka Votrubová a pátá Marcela Janovcová.

Ve startovním poli se našly i dvě ženy, které chtěly lézt stejné cesty jako muži, takže pro ně pořadatelé vypsali speciální kategorii. Pokud by byly hodnoceny v mužské kategorii, Alena Kabátová by skončily na čtvrtém a Eva Voráčková na 5. místě, což je obdivuhodné.

Nejzajímavější a nejvíce nabytou kategorií byli muži. Patnáctka ´borců´ změřila síly a bylo na co koukat – souboje byly velmi vyrovnané a o vítězi se rozhodovalo ve finále. Nejvíce bodů nasbíral Milan Pidrman, který za sebou nechal Zdeňka Blažka a Vojtěcha Adamce.

Neméně atraktivní byla i kategorie juniorů, ve které vítězství z minulého ročníku obhájil Vratislav Souček. Ten porazil svého oddílového kolegu Ivo Motyčáka i Matěje Klukana.

„Závody se povedly a vše dopadlo podle našich představ. Rádi bychom touto cestou také poděkovali našim sponzorům, kteří nám poskytli ceny,“ dodala na konec ekonomka domažlického oddílu Hana Synáčová.

Po skončení veškerého zápolení a vyhlášení cen byla zahájena zajímavá prezentace Jakuba a Kláry Síkorových Putování po Himalájích
Horolezecký oddíl Domažlice plánuje samozřejmě mnoho dalších akcí, například zimní výlety do přírody, pravidelné boulderování, skalní lezení u nás i v zahraničí a samozřejmě pravidelné tréninky na vodárně.

„Rádi bychom proto touto cestou pozvali všechny nové zájemce a příznivce tohoto směru. Informace o plánovaných, stávajících i minulých událostech ze života našeho oddílu naleznete na stránkách www.ho.domazlice.cz.,“ zvou nové nadšence členi horolezeckého oddílu.