Rok se s rokem sešel a opět přijde řada na vyhlášení nejúspěšnějších sportovců Domažlicka, tentokrát za rok 2008, který byl rokem olympijským. Tuto významnou událost připravují Deník a Sportovní unie okresu Domažlice. Dalšími partnery jsou město Holýšov, Svaz měst a obcí Domažlicka a Mikroregion Radbuza.

Při slavnostním večeru dojde k vyhlášení deseti dospělých sportovců a deseti mládežníků. Dále dojde k ocenění tří dospělých kolektivů a tří skupin mládeže. Poslední kategorií budou trenéři, kterých si pro ocenění přijde pět.

Nominovat své sportovce, kolektivy nebo trenéry mohou tělovýchovné jednoty, sportovní kluby a občanská sdružení. Podmínkou nominace je trvalé bydliště na okrese Domažlice a současné působení v oddíle, sportovním klubu či tělovýchovné jednotě na Domažlicku.

Nominace musí obsahovat jméno a příjmení navrhovaného, datum narození, bydliště, oddíl, odvětví sportu, úspěchy v roce 2008 a důvod nominace, jméno trenéra a telefonní kontakt na trenéra nebo nominovaného sportovce.

Návrhy na nominace prosím zasílejte na emailovou adresu jan.dekany@denik.cz nebo poštou pod značkou Sportovec roku na adresu Domažlický deník, Msgre. Bohumila Staška 70, Domažlice 34401, nejpozději do 31. ledna 2009. U nominací zaslaných prostřednictvím pošty bude rozhodovat datum uvedené na razítku.

Na základě návrhů bude sestaven ucelený přehled nominovaných, který čtenářům přineseme po uzávěrce přihlášek prostřednictvím našeho Deníku a jeho stránek www.domazlicky.denik.cz.

Čtenáři budou moci díky hlasovacím lístkům v listě hlasovat a ovlivnit tak konečné pořadí v kategoriích. Několik vylosovaných obdrží volné vstupenky na samotné vyhlášení ankety Sportovec roku, které proběhne 20. února od 18 hodin v Kulturním domě v Holýšově.

V minulém ročníku Sportovce roku pořadí dospělých vypadalo následovně: 1. Jiří Voják (atletika, Mílaři Domažlice), 2. Bedřich Řechka (atletika, AC Domažlice), 3. Bohumil Poslední (enduro), 4. Norbert Švarc (triatlon, SKPP Domažlice), 5. Jan Němec (judo, SK Poběžovice), 6. Kateřina Beroušková (atletika, Mílaři Domažlice), 7. Petr Hubka (musher, Chodov), 8. Martin Šot (fotbal, Jiskra Domažlice), 9. Martin Hoffmann (šipky, DC Bunda Starý Klíčov) a 10. Jiří Faist (atletika, AC Domažlice).

Soutěž mužstev ovládli fotbalisté Jiskry Domažlice, na druhém místě skončili domažličtí atleti a na bronzovém stupínku stanuli futsalisté Ajaxu Staňkov.
Ocenění při slavnostním vyhlášení ankety, které se uskutečnilo v rámci slavnostního otevření domažlického zimního stadionu přímo na ledě, obdržela rovněž desítka mladých talentovaných sportovců do 18 let bez určení pořadí: Kateřina Beroušková (atletika, Mílaři Domažlice), Jiří Faist (atletika, AC Domažlice), Alena Konopíková (fotbal, Mrákov), Luděk Šeller (lyžování, LK Tatran Chodov), Ngyuen Vítek (karate, Jiskra Domažlice), Martin Šimáček (plavání, Jiskra Domažlice), Rudolf Škrabal (fotbal, Jiskra Domažlice), Ondřej Kupilík (volejbal, Jiskra Domažlice), Sára Vogeltanzová (gymnastika, TJ Sokol Domažlice) a Tereza Strádalová (kuželky, Sokol Kdyně).

Pořadatelé rovněž nezapomněli na handicapované sportovce a ocenili výkony domažlického plavce Lukáše Sadílka. Zvláštní cenu přichystali pro ligového rozhodčího Pavla Královce. Rodák z Blížejova loni obdržel Křišťálovou píšťalku pro nejlepšího sudího fotbalové Gambrinus ligy, navíc je ve II. koši světových rozhodčích.