Akce slibuje na místní hoře, ležící na bavorské straně Šumavy, dvanáctihodinovou čistou zábavu pro milovníky zimních sportů a přírody.

Tento ročník výletování na lyžích, jak se dá skitouring volně přeložit, nabízí jedinečnou příležitost vystoupat (mezi sedmou a devatenáctou hodinou) bez cizí pomoci z dolní stanice Hohenbogen do horní stanice na turistických lyžích nebo na turistických snowboardech podle síly, času a chuti každého odvážného jednotlivce. Jde o soutěž, kde i ti největší sportovci mohou prozkoumat své limity a hranice.

Golden Cup 2022.
FOTO: Golden Cup v Holýšově si podmanili fotbalisté Klatov. Vítěz? To je jedno

Rekordmanem je od roku 2017 Jochen Maurer z Bad Kötztingu, který se pyšní celkem třiadvaceti výstupy a sjezdy. Překonal tak Johannese Schmida z Lamu, jenž má o jeden výstup méně. Úctyhodný počin dosavadního rekordmana Maurera dává dohromady přibližně 9200 výškových metrů. A to je číslo, které zkrátka zaslouží obdiv a uznání.

Vzhledem k pandemii koronaviru však v letošním roce dochází k některým změnám. Registrace probíhá výhradně on-line na webových stránkách www.hobopur.de, a to až do 23. ledna. Startovní čísla budou následně účastníkům zaslána poštou, přičemž maximální počet sportovců je nyní omezen na pětasedmdesát. Začátek akce je od sedmi hodin u dolní stanice. Každý ovšem může svou pouť až na vrchol zahájit, kdy se mu to hodí, nikoliv však po šesté hodině večerní. Konec je naplánovaný na 19. hodinu.

Václav Turjanica v Plzni.
Mladý střelec Turjanica skončil v Plzni šestý, ale v rámci kraje slaví bronz

Přesný průběh předávání cen těm nejlepším bude přizpůsoben koronavirovým pravidlům, která budou v této době platit. Je navíc velmi pravděpodobné, že předávání ocenění proběhne venku. Startovné činí 25 eur pro dospělé a 10 euro pro mládež ve věku do osmnácti let. Novinkou letošního roku je také bezkontaktní měření dosažených výstupů. Hlášení je podáváno dole u lyžařského pavilonu a nahoře u okna do horské záchranné stanice.

Mini Winter Cup - turnaj v minihokeji pátých tříd.
FOTO: Bravo! Malí hokejisté vezou z Mini Winter Cupu bronzové medaile

Tentokrát i kvůli současné situaci okolo covidu dochází i ke změnám ve stravování. V lyžařském depu u dolní stanice Hohenbogenu budou jídlo a nápoje poskytovány pouze v zabalené formě.

Organizátoři Hans Hofmann, Wolfgang Kuchler a Ludwig Pongratz se těší na velký počet přihlášených a rádi by předem poděkovali zhruba dvacítce dobrovolníků, kteří akci doprovázejí a pilně podporují.

Autoři: Jana Dirriglová, Martin Mangl