Z jezdců Dynama Horšovský Týn měli největší šanci se nominovat po dobrém výsledku na prvním pohárovém závodě v Praze Tomáš Kaufman a Petr Šos.
Překážky byly pestré. Jezdci se předvedli na přírodních i umělých překážkách. Zejména skála na začátku jednoho úseku, po které se závodníci na kolech museli doslova ´vyškrábat´, byla opravdovým oříškem a diváci kroutili hlavou, jak se tam na kolech lze dostat.

Z kvalifikace Elite 20“ do finále postoupil z týnských jezdců pouze Petr Šos a umístil se na třetím místě. Tomáš Kaufman obsadil 5. příčku v Elite 26“ . V průběžném bodování Českého poháru je Petr na druhém místě a je tedy v nominaci na Mistrovství Evropy v italské Bielle, které se koná v polovině června.
Mládež oddílu cyklotrialu Dynamo Horšovský Týn závodila o víkendu 14. až 15. května ve Velké Bystřici na Olomoucku, kde se konalo Mistrovství ČR v biketrialu. Jelo se zároveň o nominaci na mistrovství světa. V kategorii Minime (do 15 let) změřili své síly čeští a slovenští jezdci. Nejlépe si z týnské výpravy vedl Filip Klouček, který skončil na 6. místě, Robert Gebr obsadil sedmou příčku. Pokud by se škrtly výsledky slovenských jezdců, obsadili by týnští borci třetí a čtvrtou příčku. Jan Vlasák po pádu závod nedokončil, ale je v pořádku a o účast na světovém šampionátu se popere v dalším závodě. Zatím má nominaci jistou pouze Filip Klouček.

V kategorii Hobby vybojoval Pavel Klouček druhé, Ondřej Kuklík desáté a Pavel Jirsa dvanácté místo. Jaromír Kašpar skončil v Elite desátý.