Pořádající Dynamo připravilo osm kontrolních úseků, které se skládaly převážně z dřevěných překážek. V kvalifikaci se představila téměř kompletní česká špička, včetně našich nejlepších jezdců z okruhu světových pohárů, ale do finále se prodrali i ´černí koně´ závodu, což se stává téměř tradicí Horšovského Týna.

V kategorii ELITE 20“ si nejlépe vedl blanenský jezdec Václav Kolář, který potvrdil svoje kvality na dvacetipalcových kolech a ukázal pár stylových prvků, které zvládá na jedničku.

Na horských kolech kategorieELITE 26“ si nejlépe vedla naše současná jednička mezinárodního rankingu UCI Vlastislav K. Čiháček, který byl ale zařazen na startovní listinu mimo pořadí. To bylo zapříčiněno experimentem v podobě startu na 24 palcovém kole.

Do finále postoupilo nejlepších pět jezdců z každé kategorie a závodilo se na upravených třech úsecích. V ´elitě´ malých kol došlo na bitvu trojice Kolář, Puffer a Jeřicha. Zvítězil Kolář před budějovickým talentem Dominikem Pufferem a říčanským Petrem Jeřichou.

Finálovou jízdu horských kol zvládl nejlépe ostravský jezdec Petr Wasniovski, který se přitom kvalifikoval jen se štěstím. Finálová jízda mu ale sedla ze všech nejlépe a bral zasloužené vítězství. O druhém a třetím místě se muselo rozhodnout exhibiční jízdou na čas, neboť Roman Chvojka a Michal Budský měli stejný počet bodů. První začal Budský a náročnou finálovou sekci doslova prolétl za 38 vteřin! Chvojka rychlosti moc neholduje, a tak po chybě na jedné z překážek přenechal stříbro soupeři.

Z domácích jezdců si nejlépe vedl Petr Šos v ELITĚ 20“ , který skončil na 4. místě, a Tomáš Kaufman v horských kolech, který také obsadil 4. místo.
Po finále si jezdci při vyhlášení přebrali prize money a ceny v hodnotě 20 000 Kč od sponzora závodu, firmy Trialshop.cz. Závod dále podpořilo Město H. Týn, Lion graphic, Arcom a Reha-Arnika s.r.o.

Výsledky finále:
ELITE 20“ : 1. místo – Václav Kolář (Blansko), 2. místo – Dominik Puffer (České Budějovice), 3. místo – Petr Jeřicha (Praha), 4. místo - Petr Šos (H. Týn), 5. místo – Richard Lochman (Březová).
ELITE 26“ : 1. místo – Petr Wasniovski (Ostrava), 2. místo – Michal Budský (Praha), 3. místo – Roman Chvojka (Praha), 4. místo – Tomáš Kaufman (H. Týn), 5. místo – Marek Petrásek (Praha).