Úspěšný vstup do sezony mají za sebou biketrialisté Dynama Horšovský Týn. O víkendu absolvovali náročný závod v Kníničkách u Brna, kam dorazila i slovenská reprezentace. Umění biketrialistů prověřily přírodní i uměle vytvořené překážky.

V kontrolních úsecích nechyběly přeskoky ve dvoumetrové výšce či seskoky na úzké klády. Dlouhá sekce z kamenů dávala zabrat i ostříleným závodníkům a za každé šlápnutí na zem následoval trestný bod. „Nejobtížnější překážkou byl špičatý kámen ve výšce 1,5 m, na který se naskakovalo zadním kolem. Z toho se odráželo ještě výš a následoval seskok,“ přibližuje trať Petr Šos z devítičlenné výpravy Dynama.
Největším překvapením bylo druhé místo 17letého Ondry Císlera, pro něhož bylo Brno prvním závodem v životě. Svoji kategorii vyhrál i 12letý Jan Vlasák, v kategorii Hobby nenašel přemožitele Pavel Klouček a reprezentantům H. Týna se dařilo i v kategorii Senior. Úspěch výpravy podtrhl teprve 10letý Filip Klouček, jenž nestačil pouze na Slováka Hlavatého a znojemského Hlávku.

Závod byl prověrkou před nadcházejícím víkendem, kdy se biketrialisté z celé Evropy setkají v Březové u Sokolova. Pro české účastníky bude ve hře titul mistra republiky a nominace na mistrovství světa i Evropy. „Od nás už ji má jistou za výkony v loňské sezoně Filip Klouček. Šanci mají i v Kníničkách úspěšní Jaromír Kašpar, David Šmíd a Tomáš Kufman,“ dodává Šos.

Pořadí biketrialistů TJ Dynamov Kníničkách:
Senior: J. Kašpar (2.), D. Šmíd (3.), T. Kufman (4.), P. Šos (16.). Hobby: P. Klouček (1.), P. Jirsa (8.). Benjamin: F. Klouček (3.). Beginner: J. Vlasák (C – 1.), O. Císler (A – 2.)

Úvod sezony pohledem Petra Šose

"Biketrialová sezóna 2009 odstartovala oficiálně druhého května a, kde jinde než tradičně nedaleko Brněnské přehrady. Pořadatel ÚAMK – AMK Staré Brno opravdu nelenil a v Brně Kníničkách připravil velice náročný závod, na který přijeli změřit své síly i reprezentanti ze Slovenska. Kontrolní úseky, které čekaly na jezdce, byly převážně přírodního tipu, ale několik sekcí bylo i na umělých překážkách. Nechyběly přeskoky ve dvou metrech, seskoky na úzké klády nebo seskoky z opravdu ostrých kamenů. Závodníci z celé České republiky už měli jeden přípravný závod a to ve Znojmě, ale opravdovou prověrkou před Evropským pohárem a celou sezónou bylo květnové Brno. Dynamo Horšovský Týn zde mělo hned 9 zástupců a nevedli si vůbec špatně. Jedním z největších překvapení bylo druhé místo Ondřeje Císlera, pro kterého bylo Brno vůbec prvním závodem v životě. Jezdci startující v kategorii Senior a Benjamin měli tu možnost se nominovat na MS a ME 2009. Jeden z nejmladších členů klubu, Filip Klouček nestačil pouze na Samuela Hlavatého ze Slovenska a Marka Hlávku ze Znojma a obsadil třetí příčku. Uvidíme, jak si Filip povede v Březové u Sokolova, kde je šance, že se nominuje na Mistrovství světa. Na mistrovství Evropy už má náš borec účast zajištěnou. Byl to šok nejen pro celou trialovou veřejnost, ale i pro samotné závodníky Dynama, kteří ze svých výsledků byli mile překvapeni. V konkurenci bývalých účastníků MS či ME v kategorii Senior se Dynamo prodralo na nejvyšší příčky.V Kategorii Senior obsadili bodované příčky hned tři týnští závodníci. Tomáš Kaufman loňský úspěšný závodník z kategorie Hobby obsadil výborné čtvrté místo a bedna mu utekla doslova o chlup. Nejlépe si v této kategorii vedl Jaromír Kašpar, který se umístil na druhém místě a úspěch završil bronzem David Šmíd. Přesně ve 12:00 začal seriál Hi-tec Cupu a naši jezdci už zajížděli své první výsledky. Pěkný výkon podal již zmiňovaný Ondřej Císler, ale největší úspěch zaznamenal teprve dvanáctiletý Jan Vlasák, který se trialu věnuje ani ne 5 měsíců a svojí kategorii s přehledem vyhrál. V kategorii Hobby nenašel přemožitele ani Pavel Klouček a Dynamo Horšovský Týn si tedy z Brna odvezlo 6 pohárů. Za tyto úspěchy vděčíme především našim sponzorům, kteří nás podporují v sezóně 2009. Například dresy od firmy Lion Graphic obdivoval každý druhý závodník v Brně. Dále, děkujeme : Reha-Arnika s.r.o. , Karpem a.s. , Autocentrum Šmucler, Plastik HT a.s., Cykloservis Fictum, Trialshop.cz, Silnice Horšovsý Týn a.s. a firmě Arcom."