Biker Kobes vyhrál v kategorii masters 50 Velkou cenu Klatov i Velkou cenu Přeštic. „První závod byl relativně dobrý, ale v Přešticích to byla z mého pohledu katastrofa, protože jsem byl takový přibržděný. Možná to bylo tím počasím. Přidal jsem si ještě dvě kola, protože čtyři kola je pro mě málo,“ řekl Miroslav Kobes, který žije v Trhanově.

Po dvou závodech ale můžete být spokojený.

Určitě. Jde ale o to, až potkám větší konkurenci.

Cílíte na celkové vítězství v PAL Cupu v kategorii masters 50?

Asi úplně ne, protože nevím, jestli se zúčastním všech závodů a jaká jsou kritéria. Určitě pojedu domácí závod na Čerchově. Chci jet ve Stupně, které je vrcholem sezony a jde o nádherný závod a skvělou trať, takže tam chci určitě být.

Byl jste spokojený s časy, ať už na Velké ceně Klatov nebo v Přešticích?

Čas je relativní, protože každá trať je jiná a já nedokážu před závodem posoudit, jaký čas je reálný. Obzvlášť když před námi pouští kadety, během prvního kola je dojedu, nechci říkat, že by mně překáželi, ale pak za nimi nějaký čas ztratím, když je úzká trať a nejde předjíždět.

Jak byste zhodnotil trati?

Klatovy se mi líbily a povedly se, Přeštice nebyly ideální jako Klatovy.

Co vás čeká dál?

O víkendu jedu do Holešova na Kolo pro život, kde pojedu 117 kilometrů. Ze závodu mám docela horkou hlavu, protože na PAL Cupu jedu padesátiminutový nebo čtyřicetiminutový závod, ale v sobotu v Holešově pojedu šest hodin.