Běžecké klání zavedlo atlety mimo jiné ostrým stoupáním na Komošín, což je pár chalup na skále nad řekou Úhlavou. Na borce čekala 4,5 km dlouhá trať na zvlněném terénu po zasněžených lesních cestách, přeběh louky či nebezpečný seběh po sněhu a ledu na asfalt. S opravdu technicky náročnou tratí si nejlépe poradil Vojtěch Koželuh z Klatov, ale přední příčky neminuly ani pravidelné účastníky lokálního seriálu Běžec Chodska, kteří se představili napříč všemi kategoriemi.

Pro zlato si mezi padesátníky doběhl Miroslav Benda z Domažlic, který na trati strávil 19 minut a třináct vteřin. Stejně úspěšný byl i František März z Kouta na Šumavě, který kraloval mezi veterány nad 70 let. V ženách do 34 let si druhé místo vyběhla Hana Hanzlíková z Eaglovice Teamu Orlovice. Na stejné pozici závod dokončila v kategorii žen nad 35 let i její oddílová kolegyně Hana Žohová.

Mezi jednatřicítkou startujících se neztratili ani manželé Peteříkovi. Diana doběhla v kategorii do 34 let na čtvrtém místě, její manžel Tomáš v hlavní kategorii mužů obsadil sedmé místo. Mezi čtyřicátníky byl čtvrtý Petr Dvorský z Holýšova.

Účast regionálních běžců na závodě v klatovském okrese potvrzuje dlouhotrvající přátelské vztahy, které panují mezi domažlickými a klatovskými běžci. Další možnou konfrontací těchto borců bude třetí ročník Běhu na Komošín či silniční závod Klatovská 10, která se koná v polovině března.

Ilustrační foto basketbal
Basketbalisté míří do Klatov