Mistrovství ČR v biketrialu a zároveň poslední nominační možnost pro slovenské jezdce se konala nedaleko Blanenské přehrady a rekreační oblasti Pálava.

V dopoledních hodinách bojovala o cenné kovy necelá dvoustovka jezdců z České republiky a Slovenska. Dějiště Mistrovství světa z roku 2007 připravilo hned devět kontrolních úseků pro jezdce kategorie Senior, Junior a Elite.

David Šmíd, bývalý jezdec kategorie Elite, po prvním kole obsadil třetí příčku za Svobodou a Slovákem Priečkem. „Do druhého kola tak nastupoval z velice dobré pozice, aby zaútočil na nejvyšší příčku, ale již zmiňovaní jezdci své výkony ještě zlepšili a David se tedy umístil na výborném třetím místě,“ okomentoval počínání horšovskotýnského závodníka jeho kolega Petr Šos.

Po prvním kole dělili jezdce Kaufmana a Kašpara pouze jeden trestný bod a závod byl o to zajímavější. „Jaromír nakonec zajel lépe druhé kolo a patřila mu pátá příčka. Já jsem ve druhém kole utrpěl ošklivý pád a odrazilo se to i na výsledku,“ prozradil Šos a pokračoval v hodnocení: „V kategorii Benjamin náš desetiletý borec zajel opět na stupně vítězů a všem vytřel zrak, když porazil několik jezdců, kteří před ním byli v závodě v Těrchové.“
Další kvalitní výsledek zajel Jan Vlasák, kterému vítězství své kategorie uteklo o dva trestné body. Ondřej Císler, který se trialu věnuje méně než dva roky, si přivezl bronzový pohár a v průběžném pořadí své kategorie je na druhém místě.

Velice dramatický byl souboj v kategorii Hobby mezi horšovskotýnským Kloučkem a hodonínským Ilčíkem. „Nakonec Ilčík zvítězil a jako jediný projel celý závod za nula trestných bodů. Pavel se umístil na druhém místě s jedním trestným bodem,“ řekl Petr Šos a pokračoval: „Největší šok pro trialovou veřejnost bylo zveřejnění nominace na mistrovství světa do Číny. Při vyhlašování kategorie Senior zaznělo jméno jezdce Dynama Horšovský Týn Jaromíra Kašpara a náš jezdec má tedy možnost startovat v Číně. Uvidíme, jestli se klubu podaří zajistit finanční prostředky na MS nebo se objeví sponzor, který by byl rád zviditelněn nejen v ČR, ale i ve světě.“

Velice dobrou pozici si Jaromír Kašpar ´vyjel´ týden před závodem v Blansku, v nominačním závodu ve slovenské Těrchové. Po solidním výsledku ze Záriečie mu zde nic nebránilo k lepšímu výsledku.

Pořadatel si na kontrolních úsecích dal velice záležet a obtížnost byla na úrovni světových šampionátů. „Těrchovské skály obklopovaly úseky a bylo opravdu na co se koukat. Příchozí diváci nevěřili svým očím, když Jaromír na třetím kontrolním úseku vyskočil jeden obtížný výskok a poté seskakoval ze dvou metrů do potoka. Celou tuto akci ustál a kontrolní úsek dojel bez jediného trestného bodu,“ popsal Kašparův výkon Petr Šos.

Dále v závodě startoval bývalý vícemistr světa Pavel Klouček, který v kategorii Hobby nenašel přemožitele a odvezl si první místo.