Srpen je pro lyžaře ve znamení nabírání objemů a testování fyzické kondice. Mimo běhu na „suchu", cyklistiky, posilování a jiných doplňkových aktivit používají běžkaři k přípravě kolečkové lyže. Proto Beroušková o víkendu 8. 9. 8. vyrazila společně s kolegy do Jeseníků, kde se uskutečnily dva závody domácího seriálu na kolečkových lyžích Silvini Skiroll Classics.

V sobotu 8. srpna se konal výjezd na Praděd se startem na Hvězdě nad Karlovou Studánkou. Beroušková se předvedla ve skvělé formě a závod na 9,1 km klasickou technikou s hromadným startem ovládla. Náročnou trať s cílem ve výšce 1492 metrů zvládla v čase 43:03, na druhou v cíli Kláru Moravcovou ze Ski klubu Jablonec nad Nisou čekala 50 sekund. Třetí byla Adéla Boudíková z ATLAS EXCAVATORS. „Holkám jsem poodjela na rychlostní prémii zhruba na šestém kilometru, poté jsem si již vítězství nechtěla nechat vzít," hlesla v cíli závodu zcela vyčerpaná Beroušková. Díky skvělému výkonu si tak připsala skalp Moravcové, která se účastnila Olympijských her 2014 v Soči.

Na neděli 9. srpna pak přichystali organizátoři výjezd z Koutů nad Desnou na přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně. Ještě obtížnější trať než v sobotu, která měřila 12,5 kilometru s převýšením téměř 900m, byla znovu v režii Berouškové. Do cíle dojela v čase 58:05, Boudíkové nadělila 57 sekund a o další minutu zpět byla Moravcová. „Jsem moc ráda, že jsem v úmorném vedru, které panuje, zvládla oba závody vítězně. Značí to, že jsme v přípravě na sezonu na dobré cestě a budeme v tom pokračovat," popsala čtyřiadvacetiletá lyžařka.

Kvalitní výkony předvedl i Vladislav Razým, který Berouškovou trénuje. V sobotu dojel druhý za bezkonkurenčním Adamem Fellnerem a v neděli bral šesté místo. V současné době si Beroušková drží v seriálu třetí pozici se ziskem 400 bodů a na vedoucí Boudíkovou ztrácí 340 bodů.

V těchto dnech polyká další tréninkové kilometry na soustředění na Božím Daru v Krušných horách.

Ještě předtím ale přijala výzvu a zúčastnila se v neděli extrémního výběhu skokanského můstku v Harrachově na 400m. I zde se neztratila a v netradičním a zároveň „brutálním" závodě obsadila druhé místo. „Během strašně krátké doby se člověk dostane do ohromného zakyselení a není schopný pomalu ani jít. Výhodou bylo, že jsem věděla do čeho jdu, takže jsme zvolili speciální rozcvičení. Závod jsem nechtěla „přepálit", aby mi zbyly síly na závěrečných sto metrů, kde se rozhodovalo. Postupně jsem se asi z 6. místa probojovala dopředu a můj „finiš" nestačil pouze na vítězku. Tak třeba příště," dodala optimisticky naladěná Beroušková. Razým skončil na skvělém třetím místě.

Nadějná lyžařka nyní poctivě trénuje a svoji formu bude chtít prodat ve finále seriálu kolečkových lyží v serpentinách na Ještědu při výjezdu z Janova Dolu, které je zároveň Mistrovstvím České republiky na kolečkových lyžích. Na něm se pokusí o zisk mistrovských kovů v barvách Sport Clubu Plzeň Razým i Beroušková.

Ondřej Váchal