Sedmnáct hráčů ze širokého okolí se zúčastnilo na kurtech Slavoje Tachov v rámci historických oslav města už 37. ročníku tenisového turnaje o Husitský palcát ve dvouhře. Součástí klání byla i čtyřhra. Oba turnaje se staly triumfem hráčů SK Šumava Domažlice. Pohár pro vítěze ve dvouhře si totiž odvezl Lukáš Beránek z Domažlic, který tak obhájil loňské prvenství. Navíc s otcem Vladimírem vyhráli debl.

„Tenisového klání v Tachově se zúčastnilo sedmnáct hráčů, z toho sedm místních. Ostatní přijeli z Prahy, Karlových Varů, Mariánských Lázní, Klatov, Plzně a také my s tátou. Hrálo se vylučovacím způsobem na jednu porážku a dva vítězné sety a za stavu 6:6 tiebreak. Semifinalisté dvouhry a finalisté čtyřhry získali finanční odměny,“ prozradil domažlický rodák Lukáš Beránek reprezentující v současné době plzeňskou Lokomotivu.

Ten byl do turnaje dvouhry dle bodového hodnocení nasazen spolu s Alešem Santnerem z Tachova hrajícím za TOF Mariánské Lázně (jednička), Milanem Písaříkem z SK Satanice Praha (startoval už po dvanácté) a Františkem Polánkou z TCF Mariánské Lázně (teprve čtrnáctiletý borec, který v kategorii starších žáků figuruje na 12. místě celostátního žebříčku).

Kromě Santnera ostatní nasazení postoupili do semifinále. Santnera už v prvém kole vyřadil výborně hrající, velice pohyblivý osmačtyřicetiletý Vladimír Beránek ze Šumavy Domažlice, jenž v dalším zápase o postup do semifinále prohrál po neskutečném čtyřapůlhodinovém boji s Janem Samcem z TOG Karlovy Vary. Rozhodující třetí set vyzněl pro karlovarského tenistu v poměru 6:4.

Finále se dohrávalo v nedělním dopoledni, ve kterém suverénně hrající devatenáctiletý Lukáš Beránek zopakoval loňské vítězství nad o pět let mladším Polánkou, když jej zdolal 6:1 a 6:2. Domažlický rodák v průběhu tachovského tenisového klání ztratil pouhých devět gamů a po zásluze se tak radoval nejen z prvenství.

Na čtyřhru se přihlásilo deset čtveřic. Obě nasazené Lukáš a Vladimír Beránkovi (syn, otec) a Lukáš a Ladislav Kulířovi (bratři ze S. Planá), se dle předpokladů probojovaly do finále. To mělo výbornou úroveň. Odehrálo se v pozdní podvečer, kdy se hrálo před přeplněnou verandou, která hráče vyprovokovala skandováním a různým povzbuzováním k maximálnímu výkonu. Zápas byl po odehraném jednom setu pro tmu přerušen a dohrával se v naprosté pohodě druhý den. Loňské vítězství obhájili Beránkovi. „Velký dík patří našim fanouškům, jmenovitě rodinám Salvů, Flieglů, Kůstů, Majorošů a naší mamce Věrce, kteří nás svým povzbuzováním doslova dohnali k prvenství,“ dodává Lukáš Beránek, který se v Tachově radoval dvakrát z prvenství.

Čtyřhra – výsledky

Majoroš, Fliegel – Tomášek, Kůstka 6:3, 4:6, 6:2, Beránkové – Majoroš, Fliegel 6:1,6:0, Beránkové – Santner, Vyskočil 6:2,6:3 Beránkové – Kulířové 6:4 a 6:4.

Autor: Karel Fait