Faschingbauer, jenž se letos pokouší po vleklém zranění o návrat mezi vytrvaleckou elitu, si na trati v okolí fotbalového hřiště TJ Start začal budovat náskok před svými pronásledovateli Veberem, Šroubkem a Vojákem po třech kilometrech. „Původně jsem chtěl zrychlit až později, ale zhruba v polovině třetího kola jsem vycítil, že soupeři trochu zpomalili, tak jsem to zkusil,“ řekl vítěz v cíli.

„Pavel běžel opravdu dobře, lépe než já,“ uvedl na adresu soupeře Jiří Voják. I on začal znovu trénovat teprve nedávno, a jak na tom je v ostrém závodě, otestoval teprve před týdnem. „Pavel dokázal, že to s návratem mezi nejlepší běžce přes svůj věk myslí vážně a je nutno s ním počítat,“ uvedl Petr Konop, moderátor závodu a také trenér AC Domažlice, do něhož Faschingbauer přestoupil z Kroměříže.


Do závodu na různě dlouhých tratích se předem přihlásilo 235 běžců různých věkových kategorií, od předškoláků po seniory. Kromě Faschingbauera dorazila řada medailistů z Mistrovství ČR v přespolním běhu v Temelíně. „Já už tu běhám snad od žákyň. Dnes byla trať suchá, oproti minulosti, kdy to tu bývalo podmáčené,“ řekla po závodě Kateřina Beroušková, kterou posledních čtrnáct dní trápí viróza a tak měla na konci tří kilometrů určených pro ženy a juniorky problémy s dýcháním. I proto doběhla po třech kilometrech do cíle až za výtečnou juniorkou Beshirovou. Svoji kategorii však vyhrála.

Výsledky XII. ročníku Bělské pětky 2010

Muži - nad 60 let, ročník st. - 1950, délka dráhy 5 000 m: 1. Ganaj Karel SVRS Baník Stríbro 23:38, 2. Kortus František OS Kašperské Hory 25:04, 3. März Franišek TJ Sokol Kout na Šumavě 28:56.

Muži - 50 - 60 let, ročník 1951 - 1960, délka dráhy 5 000 m: Pospíšil Antonín TJ Tlučná 21:07, 2. Sýkora Vladimír SVRS Baník Stříbro 22:41, 3. Dufek Václav Sokol Díly 24:27, Královec Jiří AK Sokolov DNP.

Muži - 40 - 50 let, ročník 1961 - 1970, délka dráhy 5 000 m: 1. Beshir Ervin SK Zdice 18:48, 2. Šroubek Vlastimil SC Marathon Plzeň 19:04, 3. Kreidl Miloš TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 20:15, 4. Váchal Martin LK Tatran Chodov 20:20, 5. Höll Petr LK Tatran Chodov 20:28, 6. Beroušek Pavel Mílaři Domažlice 20:50, 7. Černý Luboš TJ Start Bělá 21:33, 8. Stupka Pavel Plzeň 21:48, 9. Beroušek Petr Postřekov 21:51, 10. Leško Jiří Cyklodrak Stříbro 22:56, 11. Bukovský Petr TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 25:06.

Muži - do 40 let, ročník 1971 - 1990, délka dráhy 5 000 m: 1. Faschingbauer Pavel AC Domažlice 17:01, 2. Veber Tomáš Mílaři Domažlice 17:20, 3. Voják Jiří Mílaři Domažlice 17:24, 4. Korán Jakub TJ Klatovy 17:40, 5. Bureš Petr ACIS PF Plzeň 17:46, 6. Brotánek Jan Třemošná 18:22, 7. Hakl Jiří Loko Beroun 19:11, 8. Kamic Petr TJ Start Bělá 19:19, 9. Votava Jan Mílaři Domažlice 19:55, 10. Michalík Michal Pětiboj Plzeň 20:05, 11. Kozina Tomáš Domažlice 20:11, 12. Švarc Norbert Mílaři Domažlice 20:18, 13. Královec Lukáš Mílaři Domažlice 22:41, 14. Hašek Tomáš BAS Babylon 22:43, 15. Kanjak Robin Horšovský Týn 22:53, 16. Láska Jiří SKS Chvojkovice-Brod 23:04, 17. Šilhánek Zdeněk AC Domažlice 23:46, 18. Štefek Josef BAS Babylon 26:19.

Ženy, ročník st. - 1990, délka dráhy 3 000 m: 1. Beroušková Kateřina Mílaři Domažlice 12:13, 2. Kavijová Petra TJ Klatovy 13:03, 3. Forsterová Stanislava AC Domažlice 13:04, 4. Peteříková Vendula VSK FTVS Praha 13:19, 5. Fronková Vendula AC Domažlice 13:54, 6. Mullerová Soňa SC Marathon Plzeň 13:59, 7. Šašková Marta Plzeň 14:37.

Junioři, ročník 1991 - 1992, délka dráhy 5 000 m: 1. Jaša Tomáš TJ Baník Stříbro 17:15, 2. Šroubek Vlastimil SC Marathon Plzeň 18:15, 3. Štěpáník Pavel TJ Sušice 19:17, 4. Štrba Matouš Mílaři Domažlice 21:46.

Juniorky, ročník 1991 - 1992, délka dráhy 3 000 m: 1. Beshirová Carmen SK Zdice 12:00.

Dorostenci, ročník 1993 - 1994, délka dráhy 3 000 m: 1. Voják Martin Mílaři Domažlice 10:40, 2. Chlada Martin Mílaři Domažlice 10:49, 3. Hána Jakub AC Falcon Rokycany 11:19, 4. Cenefels Filip Mílaři Domažlice 11:21, 5. Bílý Vojtěch TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 11:59, 6. Hnyk Jiří Mílaři Domažlice 12:12, 7. Štrba Šimon Mílaři Domažlice 12:19, 8. Váchal Ondřej Mílaři Domažlice 12:34, 9. Gengel Miloslav TJ Baník Stříbro 13:02, 10. Bultas Tomáš ZŠ Mrákov 13:24, 11. Jeřábek Jaroslav VÚDDŠ Hostouň 14:27, 12. Hájek Jakub VÚDDŠ Hostouň 16:17, 13. Stejskal Lukáš VÚDDŠ Hostouň DNF.

Dorostenky, ročník 1993 - 1994, délka dráhy 2 000 m: 1. Hinterholzingerová Jana Mílaři Domažlice 8:14, 2. Valečková Monika Mílaři Domažlice 8:53, 3. Bozděchová Martina Mílaři Domažlice 8:59, 4. Hrubá Karolína TJ Baník Stříbro 8:59, 5. Havlíková Jitka AK Sokolov 9:33, 6. Chladová Eva Mílaři Domažlice DNF.

Starší žáci, ročník 1995 - 1996, délka dráhy 2 000 m: 1. Černý David AK Škoda Plzeň 7:33, 2. Bílý Vít TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 7:34, 3. Svatoš Lukáš AC Domažlice 7:34, 4. Pivoňka Martin AC Domažlice 7:48, 5. Skala Vojtěch TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 7:55, 6. Benák Vojtěch VÚDDŠ Hostouň 8:24, 7. Fau Štěpán TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 8:33, 8. Jakl Vojtěch ZŠ Bělá n.R. 9:03, 9. Nebeský Jakub VÚDDŠ Hostouň 9:27, 10. Kučera Adam TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 9:51, 11. Šivák Tomáš VÚDDŠ Hostouň 10:01, 12. Kovářík Michal AC Domažlice 10:02, 13. Vošický Jiří ZŠ Bělá 10:07, 14. Bauml Karel VÚDDŠ Hostouň 10:11, 15. Prajka Roman VÚDDŠ Hostouň 10:26, 16. Bukovský Jan TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 10:27, 17. Vondraš Lukáš ZŠ Mrákov 11:53, 18. Balog Karel VÚDDŠ Hostouň 13:16, 19. Němeček Tomáš TJ Sokol SG Plzeň-Petřín DNP.

Starší žákyně, ročník 1995 - 1996, délka dráhy 1 500 m: 1. Šindelářová Kateřina TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 6:03, 2. Mullerová Denisa Mílaři Domažlice 6:05, 3. Kreidlová Barbora TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 6:06, 4. Pehanicová Lucie DDM Stod 6:07, 5. Petrová Zuzana AK Škoda Plzeň 6:12, 6. Brantlová Jana Mílaři Domažlice 6:13, 7. Kalistová Jana TJ Baník Stříbro 7:02, 8. Matulková Veronika TJ Baník Stříbro 7:50, 9. Janoutová Lenka TJ Baník Stříbro 7:51, 10. Steinerová Sandra ZŠ Bělá n.R. DNF.

Mladší žáci, ročník 1997 - 1998, délka dráhy 1 300 m: 1. Němeček Štěpán TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 4:50, 2. Hes Martin AK Škoda Plzeň 4:58, 3. Knopf Robin ZŠ Klenčí pod Čerchovem 5:01, 4. Lorenz Miroslav AC Domažlice 5:07, 5. Janek Dominik AC Domažlice 5:10, 6. Borycki Patrik ŠAK při ZŠ Přeštice 5:20, 7. Folejtar Martin TJ Baník Stříbro 5:26, 8. Vošta Ondřej TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 5:28, 9. Vondraš Pavel ZŠ Mrákov 5:31, 10. Kobes David LK Tatran Chodov 5:32, 11.Valeš Petr TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 5:34, 12. Jírový Filip TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 5:40, 13. Bukovský Šimon TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 5:41, 14. Černý Luboš ZŠ Bělá n.R. 5:44, 15. Skácel Miroslav ZŠ Mrákov 5:49, 16. Hřebík Lukáš TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 5:53, 17. Korecký Filip TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 5:57, 18. Pour Robert TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 5:58, 19. Krejčí David VÚDDŠ Hostouň 6:12, 20. Mašek Zdeněk TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 6:24, 21. Knopp Richard LK Tatran Chodov 6:24, 22. Krabec Michal TJ Baník Stříbro 6:24, 23. Procházka Vojtěch TJ Baník Stříbro 6:29, 24. Strnad Jan LK Tatran Chodov 6:31, 25. Hoang Miloš ZŠ Bělá n.R. 6:32, 26. Novák Martin ZŠ Bělá n.R. 6:45, 27. Slezák Jan VÚDDŠ Hostouň 6:49, 28. Votava Ladislav ZŠ Bělá n.R. 7:12, 29. Březina Tomáš TJ Baník Stříbro 7:14, 30. Skála Miroslav BCHK Capartice 7:32, 31. Chludil David ZŠ Bělá n.R. 8:00, 32. Halada Tomáš ZŠ Belá n.R. DNF.

Mladší žákyně, ročník 1997 - 1998, délka dráhy 1 000 m: 1. Kovaříková Klára AK Škoda Plzeň 3:59, 2. Kukanová Veronika ŠAK při ZŠ Přeštice 4:05, 3. Přástková Kristýna AK Škoda Plzeň 4:06, 4. Chytilová Barbora TJ Baník Stříbro 4:07, 5. Kovaříková Barbora AK Škoda Plzeň 4:07, 6. Stupková Michala TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 4:08, 7. Nová Tereza TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 4:15, 8. Rubášová Nikola ZŠ Mrákov 4:23, 9. Hřebíková Lucie TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 4:27, 10. Vlčková Veronika TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 4:28, 11. Štěrbová Sabina TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 4:35, 12. Andrea Koštálová DDM Stod 4:39, 13. Svobodová Kateřina ZŠ Mrákov 4:50, 14. Lipchavská Šárka TJ Baník Stříbro 4:52, 15. Kuželíková Anna AC Domažlice 4:54, 16. Vávrová Denisa TJ Baník Stříbro 4:56, 17. Šrámková Veronika TJ Baník Stříbro 5:00, 18. Barchánková Kristýna TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 5:12, 19. Balínová Michaela ZŠ Bělá n.R. 5:16, 20. Hřídelová Katka DDM Stod 5:30, 21. Leitermanová Kristýna DDM Stod 5:30, 22. Šuleková Gabriela TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 5:38, 23. Fictumová Ludmila DDM Stod 6:18, 24. Váchalová Amálie AC Domažlice DNP, Clarková Denisa TJ Sokol SG Plzeň-Petřín DNP, Koptíková Vanessa TJ Sokol SG Plzeň-Petřín DNP.

Nejmladší žáci, ročník 1999 - 2000, délka dráhy 500 m: 1. Krs Kryštof ŠAK při ZŠ Přeštice 1:33, 2. Váchal Jiří AC Domažlice 1:34, 3. Černý Ondřej AK Škoda Plzeň 1:35, 4. Zezula Lukáš TJ Baník Stříbro 1:45, 5. Beneš Jan AC Domažlice 1:46, 6. Vošta Matěj TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 1:47, 7. Pham Robin ZŠ Bělá n.R. 1:48, 8. Rottenborn Štěpán AC Domažlice 1:49, 9. Šilhavý Martin TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 1:49, 10. Kuneš Vojtěch ZŠ Klenčí pod Čerchovem 1:50, 11. Rout Jaroslav ZŠ Klenčí pod Čerchovem 1:51, 12. Häusler Daniel ZŠ Bělá n.R. 1:53, 13. Mastný Luboš AC Domažlice 1:57, 14. Sobolík Lukáš ZŠ Bělá n.R. 1:59, 15. Černý Martin ZŠ Bělá n.R. 2:02, 16. Lochner Michal ZŠ Bělá n.R. 2:03, 17. Lauber Lukáš TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 2:05, 18. Dolejš Dominik AC Domažlice 2:06, 19. Mrázek Tomáš TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 2:08, 20. Novák Tomáš ZŠ Bělá n.R. 2:10, 21. Mašek Miroslav TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 2:15, 22. Gabčo Pavel VÚDDŠ Hostouň 2:18, 23. Lochner Lukáš ZŠ Bělá n.R. 2:19, 24. Jirka Maxmilián TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 2:20, 25. Kozák Štěpán AC Domažlice 2:23, 26. Kodim Pavel VÚDDŠ Hostouň 2:25, 27. Kindl Marek ZŠ Bělá 2:26, 28. Horník Martin ZŠ Bělá n.R. 2:37, 29. Křiváček Miroslav VÚDDŠ Hostouň 2:39, 30. Balog Georg VÚDDŠ Hostouň 2:42, 31. Červeňák Marek VÚDDŠ Hostouň 2:45, 32. Kindl Marek ZŠ Bělá n.R. DNP, Kühn Pavel ZŠ Bělá n.R. DNP, März Dominik ZŠ Bělá n.R. DNP, Koza Jan ZŠ Bělá n.R. DNP.

Nejmladší žákyně, ročník 1999 - 2000, délka dráhy 300 m: 1. Vacíková Eva ŠAK při ZŠ Přeštice 0:54, 2. Šormová Daniela TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 0:54, 3. Celišová Sára TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 0:55, 4. Martínková Štěpánka AC Domažlice 0:55, 5. Gabčová Laura TJ Baník Stříbro 0:57, 6. Kuberková Lenka TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 0:57, 7. Duffková Miroslava ZŠ Mrákov 0:58, 8. Alexanderová Aneta TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 0:58, 9. Šuráková Anna TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 0:59, 10. Přibylová Vendula ZŠ Mrákov 1:00, 11. Ledvinová Šárka AC Domažlice 1:00, 12. Benešová Kateřina TJ Baník Stříbro 1:01, 13. Beroušková Barbora Mílaři Domažlice 1:01, 14. Veselá Aneta AC Domažlice 1:02, 15. Bláhová Aneta TJ Baník Stříbro 1:03, 16. Märzová Eliška ZŠ Mrákov 1:03, 17. Smazalová Markéta Spartak Klenčí 1:04, 18. Černá Veronika AC Domažlice 1:07, 19. Matúšová Michaela TJ Baník Stříbro 1:07, 20. Kabourková Leona ZŠ Mrákov 1:08, 21. Vu Hong Anh AC Domažlice 1:08, 22. Kokaislová Hana ZŠ Mrákov 1:09, 23. Píšková Daniela ZŠ Bělá n.R. 1:09, 24. Záhrobská Jana ZŠ Bělá n.R. 1:10, 25. Tóthová Iva ZŠ Bělá n.R. DNF, Balíková Andrea ZŠ Bělá n.R. DNF.

Děti - hoši, ročník 2001 - 2003, délka dráhy 300 m: 1. Suchý Jan ZŠ Mrrákov 0:52, 2. Stupka Pavel TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 0:55, 3. Hradecký Patrik AC Domažlice 0:57, 4. Hoang Martin ZŠ Bělá n.R. 0:59, 5. Andrle Radek TJ Baník Stříbro 0:59, 6. Bahenský Petr Sokol CB 1:00, 7. Hanák Lukáš TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 1:00, 8. Kotrc Vojtěch TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 1:01, 9. Matulka Adam TJ Baník Stříbro 1:05, 10. Bílý Štěpán Sokol Plzeň 1:06, 11. Vošický David ZŠ Bělá n.R. 1:07, 12. Svatoš Štěpán AC Domažlice 1:09, 13. Maštalířský Martin ZŠ Bělá n.R. 1:10, 14. Novák Michal Bernartice 1:14, 15. Čepička Ladislav Ski Klub Karlovy Vary 1:16, 16. Cerha Jakub Sokol Díly 1:18, 17. Sekerák David HC Domažlice 2002 1:19, 18. Holík Adam ZŠ Bělá n.R. 1:24, 19. Vránek Kristian ZŠ Bělá n.R. 1:27, 20. Kolbaský Michal ZŠ Mrákov 1:28, 21. Jakubše Leoš ZŠ Bělá n.R. DNP, Laibl Roman ZŠ Bělá n.R. DNP, Kühn Patrik ZŠ Bělá n.R. DNP.

Děti - dívky, ročník 2001 - 2003, délka dráhy 300 m: 1. Racková Lucie AK Škoda Plzeň 0:58, 2. Vacíková Lucie ŠAK při ZŠ Přeštice 1:00, 3. Krsová Vanda ŠAK při ZŠ Přeštice 1:01, 4. Moravcová Eliška AC Domažlice 1:03, 5. Sýkorová Kateřina AK Škoda Plzeň 1:04, 6. Kavinová Marie TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 1:04, 7. Zezulová Klára TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 1:05, 8. Šormová Michaela TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 1:06, 9. Krabcová Adéla TJ Baník Stříbro 1:09, 10. Pivoňková Barbora ZŠ Mrákov 1:10, 11. Tumpachová Kateřina ZŠ Mrákov 1:10, 12. Antošová Anna ZŠ Bělá n.R. 1:11, 13. Zahradníková Barbora ZŠ Bělá n.R. 1:11, 14. Dolečková Barbora ZŠ Bělá n.R. 1:12, 15. Matúšová Kateřina TJ Baník Stříbro 1:13, 16. Ondruchová Michaela LK Tatran Chodov 1:13, 17. Šleisová Blanka ZŠ Mrákov 1:16, 18. Lochnerová Štěpánka ZŠ Bělá n.R. 1:18, 19. Tesařová Terezie ZŠ Bělá n.R. 1:19, 20. Balcarová Natálie Sokol Kout n. Š. 1:20, 21. Vorlíčková Lucie ZŠ Bělá n.R. 1:20, 22. Klecková Lada ZŠ Bělá n.R. 1:23, 23. Janissová Radka ZŠ Bělá n.R. 1:24, 24. Štěrbová Michala TJ Sokol SG Plzeň-Petřín 1:26, 25. Pangrácová Natálie ZŠ Bělá n.R. 1:35, 26. Petrová Anna ZŠ Bělá n.R. DNP, Štrbová Anna Marie Pařezov DNP.

Předškolní děti, ročník 2004 - ml., délka dráhy 50 m: Märzová Štepánka, Váchal Kristián (oba TJ Sokol Kout na Šumavě), Benda Karel Domažlice, Bahenská Lucie Sokol CB, Maštalířský Matěj, Schriner Lukáš, Pangrác Matěj, Antoš Jan, Pivoňka David, Nováková Veronika, Žák Vladimír (všichni ZŠ Bělá n. R.), Matúš Marek TJ Baník Stříbro, Šimková Eva Srby, Bílková Simona Domažlice, Čáp Jakub Bělá, Andrlová Markéta Baník Stříbro, Prokopová Kristýna TJ Sokol SG Plzeň-Petřín, Slavíková Tereza TJ Sokol SG Plzeň-Petřín, Forsterová Zuzana Kdyně, Kindl Václav ZŠ Bělá, Kecová Kateřina LK Tatran Chodov, Čepička Jan Tachov, Lokvencová Evelína Brůdek, Bílková Simona Domažlice, Podestát Štěpán AC Domažlice, Pivoňka Václav ZŠ Mrákov, Havlíková Denisa AK Sokolov.