Bělá nad Radbuzou/

Bělská městská kronika se opět rozrostla o další podpisy významných občanů. Tentokrát se jednalo o děti – malé fotbalisty. Za ty, co se ještě neumějí podepsat, ´zaskočili´ rodiče. Stalo se tak při příležitosti pátečního slavnostního zakončení fotbalové sezony 2007/08, v níž v kategorii mladších přípravek Bělští získali titul Přeborník okresu.
Na slavnost do Obřadní síně Městskéh

o úřadu Bělá nad Radbuzou přišlo nejen čtrnáct oceněných malých fotbalistů, ale také jejich rodiče, prarodiče a sourozenci.
Starosta Libor Picka v krátkém slavnostním projevu vyjádřil uspokojení nad místním fotbalovým klubem a poděkoval sportovcům i jejich trenérům za příkladnou reprezentaci města. Vzpomenul na zápas, kterého se zúčastnil před rokem ve Staňkově.


„V tu dobu si někteří, dnes vyznamenaní, neuměli zavázat ani tkaničku u kopaček,“ vzpoměl Picka.
Následovalo předání medailí všem členům týmu včetně trenérů Petra Sobolíka, Ladislava Votavy a Františka Nováka.
„Největším úspěchem letošního roku je pro nás určitě přebornický titul. Kluky vedeme už odmalička. Nejmladší jsou šestiletí, ti chodí ještě do školky. Máme sedm týmů, z toho pět mládežnických. Ročníky 1999 hrají fotbal už od čtyř let,“ uvedl trenér František Novák.

Kapitán mužstva Daniel Svatoš převzal od starosty týmového maskota – plyšového slona. Po skončení slavnostního ceremoniálu byl pro mladé fotbalisty přichystán raut, na kterém nechyběla pečená kuřata, chlebíčky a došlo i na dětské ´rychlé špunty´. Slavnostního přípitku se opět ujal starosta města a všichni si ´ťukli´ na budoucí úspěchy týmu.


„Fotbal hraju moc rád. Je to zajímavá hra. Baví mě i zimní tréninky, snad kromě basketbalu. Na medaile jsme se moc těšili a překvapilo nás občerstvení, které jsme dostali,“ řekl levý záložník mužstva Martin Černý.
Není bez zajímavosti, že s bělskými kluky trénuje dokonce i jedna dívka.