„Uplynul týden vymezený na akci Virtuální běh pro poběžovický zámek, který pro aktivní sportovce připravila Komise pro zámek Poběžovice. Nyní již evidujeme mnoho potvrzení o zdolání zvolené trasy ve své kategorii. Velice nás zájem o nabídnutou sportovní aktivitu těší a rádi bychom podpořili další zájemce, kteří uvítají více času na rozběhání a k tomu si přejí i příjemné jarní počasí. Proto jsme se rozhodli, že akci Virtuální běh pro poběžovický zámek prodloužíme do 25. dubna. Podmínky zůstávají stále stejné. Veškeré informace o možnosti zapojení se do dobročinné akce podporující obnovu poběžovického zámku s bohatou historií se dozvíte na našich internetových stránkách www.zamekpobezovice.cz, na facebooku ´Hrad a zámek Poběžovice´ či na instagramu ´zamek_Pobezovice´. Těšíme se na každého dalšího sportovce,“ láká další běž-ce k účasti za Komisi pro zámek Poběžovice městského úřadu Jitka Molnárová.

Zaběhat si v pěkné přírodě a přitom pomoci dobré věci můžete v Poběžovicích až do neděle 25. dubna.Zaběhat si v pěkné přírodě a přitom pomoci dobré věci můžete v Poběžovicích až do neděle 25. dubna.Zdroj: zamekpobezovice.cz

Běžecký sport je v současné ´covidové´ době jednou z mála pohybových aktivit, které se při dodržování stanoveních protiepidemických opatření dají organizovat a realizovat, tak toho využijte a proběhněte se na jedné z dětských tratí 500, 1000 nebo 1500 metrů (denně od 10 do 17 hod. v zámeckém parku) nebo dospělých tras 2, 3, 5 či 10 km. Lze je běžet i se psem a kilometr třeba s kočárkem.