Náročnější variantu závodu zvanou Brutal absolvovalo v pěti vlnách dvaapadesát týmů, mezi nimi Jakub Černý z Bělé nad Radbuzou s dalšími pěti spolužáky z vysoké školy včetně ´psohlavců´ Bohuslava Šály, Tomáše Hadače a Martina Schröpfera. „Byla to naše premiéra. O co jde, jsme věděli jen z fotek a videí z předchozího ročníku," říká Černý.

Sám je trénovaný fotbalista, takže z deseti kilometrů obavu neměl. Respekt vzbuzovaly překážky. Nejhorší bylo, když si ještě relativně čistý a suchý musel poprvé lehnout do bláta. Při plazení v blátě pod ostnatým drátem, přenášení pytlů s pískem, ručkování nad příkopem plným bláta, zdolávání obří ´vlny´ či ´hřebenu´ (tří šikmých stěn za sebou) se člověk musel občas spolehnout nejen na svoje fyzické a psychické síly, ale i na pomoc ostatních z týmu. „Málokdo zvládl všechny překážky. Já nedal šplh na laně, střelbu z praku na sochu predátora a překážku, kde se ručkovalo na provazových očkách. Po dvou neúspěšných pokusech, kdy jsem pokaždé skončil po prsa v blátě s vodou, jsem to vzdal a absolvoval handicapový běh. Jeho délka se odvíjela od náročnosti překážky, takže od dvou do čtyř set metrů," přibližuje mladík.

´Domažličané´ skončili z 52 týmů na skvělém sedmém místě, jejich výsledný čas byl dvě hodiny a třicet minut. Na třetí místo ztratili pouhých 27 minut. „Poškrábaná kolena, břicha, oděrky na rukách a nohách se nepočítají, ponožky v cíli letěly rovnou do koše, protože to by pračka nevzala. Ale byl to velký zážitek, adrenalin. Nadchlo nás to natolik, že se s týmem chystáme na další závod, který se bude konat 27. června v Jeseníkách," říká jedenadvacetiletý student pedagogické fakulty.