Již od své první rozjížďky poutal zaslouženou pozornost nenápadný stříbrný ´kombík´ Toyota Corolla, s nímž se na start postavil v Domažlicích populární starosta bavorského městečka Tapfheim Karl Malz. V rozjížďkách divize 4x4 za sebou brzy nechával své konkurenty s vozy Audi. „Motor má výkon omezený přibližně na 400 ´koní´, ale bylo by možné z něho dostat až 550 ´koní´. Bylo by to ale na úkor životnosti a navíc se na zdejší trati takový výkon nedá využít,“ prozradil o přestávce.

Malzovu vozu tentokrát nechyběla ani spolehlivost, zatímco všechny jeho soupeře vyřadily technické závady. Proto se v této kategorii nekonalo finále. Nemělo cenu, aby Karl Malz po trati kroužil sám.

Z českých účastníků se nejradostněji vracel domů rodinný tým Vanžurových. Otec Daniel startoval se svou Škodou Felicia ve dvou kategoriích. V divizi do 1400 ccm skončil třetí a do 1600 ccm mu patřila druhá příčka. Jeho syn Matěj vybojoval pohár za druhé místo v kategorii dětských ´bugin´ s ručním řazením.

„Nejlepší jezdci dostali poháry, ale já bych chtěl ocenit práci pořadatelů, kteří připravují závodní dráhu pro každé závody, i těch, kteří plní nevděčnou úlohu traťových komisařů. Bez nich by se v Domažlicích nejezdilo,“ připomněl po vyhlášení vítězů ředitel závodu Jiří Stieber.

V domažlickém areálu bude nadále rušno. V neděli se tam uskuteční první z trojice letošních divokých klání stock-car a o týden později se pojede třetí závod seriálu Chodský čakan.

Jan Pek