V Liberci po sezoně 2009 - 2010 rezignovali na vrcholový basketbal a dali se na cestu výchovy vlastních hráčů a působení ve druhé nejvyšší české soutěži. Kondoři v loňském ročníku skončili s pouhými třemi vítězstvími na posledním místě tabulky, ale letos si už stojí lépe, figurují s bilancí čtyři výhry a šest porážek ve středu tabulky.

Jiskra se s Kondory střetla v historii jen dvakrát - v nejúspěšnější ze svých tří sezon ve druhé nejvyšší soutěži, v ročníku 2005 - 2006 ale odešla s tehdejším suverénním vítězem a postupujícím do Mattoni NBL v obou utkáních jednoznačně poražena s celkovým skóre minus 80 bodů.
Současné družstvo Liberce zcela jistě nebude tak silné jako před pěti až šesti lety, ale momentálně devátý celek tabulky I. ligy je samozřejmě jednoznačným favoritem.

Domácím v tomto utkání ještě nepomůže Václav Hrubý, který si prožije obnovenou premiéru v domažlickém dresu až o víkendu 26. a 27. listopadu při zápasech venku. K dispozici nebude ještě ani jeho syn Martin, který musí dodržet třicetidenní lhůtu po ukončení hostování v Košířích. Zapojí se opět mladí hráči Jan Štípek a Jan Kozina, kteří určitě přinesou do týmu náboj, jiskru a výbušnost. A přestože Jiskra nebude v tomto zápase favoritem, hráči půjdou do boje s cílem urvat vítězství a vybojovat další kolo Českého poháru. V případě postupu by se pak střetli opět doma s lepším z dvojice Sokol Pražský – BC Benešov, což jsou opět prvoligové týmy z horní poloviny tabulky.