Loko Plzeň C - Jiskra Domažlice
49:84 (15:20, 21:40, 32:65)

Domácí v úvodu favorita trochu zaskočili houževnatou obranou a nově nacvičeným útočným systémem, jehož zásluhou po pěti minutách vedli 5:0. Pak ale palubovku ovládla typická rychlá a agresivní hra Domažličanů, kteří během pěti minut udělali z pětibodové ztráty stejně vysoký náskok. A zbytek zápasu už byl zcela v režii svěřenců trenérů Pohanky a Regála.
„Narozdíl od začátku zápasu se domácím nedařilo v žádné z herních činností. Špatně bránili a v útoku byli téměř neškodní, takže o našem vítězství nebylo pochyb. Bodově se o ně přitom zasloužil celý náš tým včetně lavičky,“ hodnotí sobotní zápas trenér Vítězslav Pohanka.


Loko Plzeň B - Jiskra Domažlice
63:82 (12:23, 23:47, 51:66)
Nedělní utkání se silnějším z plzeňských týmů mělo nabídnout vyrovnanější souboj, začátek tomu ale nenasvědčoval. Hostující suverénní lídr tabulky soupeře ´zlomil´ hned v úvodních minutách a prakticky do poločasu získal rozhodující náskok. Po změně stran ale přišel poněkud nečekaný herní výpadek Domažličanů.
„Najednou se nám nedařilo a dlouhé čtyři minuty jsme nedokázali vstřelit jediný koš,“ ohlíží se za nedělní třetí čtvrtinou trenér Pohanka s tím, že týmu pomohlo až střídání a změna stylu hry. „Domácí tak dokázali pouze snížit asi na rozdíl 12 bodů. Více jsme jim nedovolili a utkání se dohrálo už v poklidu. Třetí čtvrtinu jsme ale prohráli 19:28, což bylo myslím poprvé v sezoně. I díky tomu byl nedělní zápas celkem zajímavý,“ dodává Pohanka.
Při pohledu na aktuální tabulku krajského přeboru I. třídy je už jasné, že Domažličané si zajistili přebornický titul a s ním i postup do západočeského finále.
„O prvenství bychom nepřišli, ani kdybychom zbývající zápasy prohráli kontumačně. Takže se už připravujeme na souboj s vítězem karlovarského přeboru. Tím bude nejspíše Chodov. Věřím, že máme na to jej porazit,“ hledí do budoucna trenér mužů Jiskry Domažlice.