Nejdříve přišel na řadu zápas s basketbalovým týmem z Mariánských Lázní. „Překvapivě vysoká a velmi důležitá výhra v lázeňském městě se vůbec nerodila lehce. Domácí, hnáni svými temperamentními příznivci, od začátku zkoušeli Jiskru zatlačit pohyblivou obranou. Hosté se však nedali a už ve 3.minutě se dostali do vedení, které vlastně už do konce z rukou nepustili. Bylo patrné, že se Mariánské Lázně snaží ještě s výsledkem něco udělat. Jiskra však byla přesná v útoku, zodpovědná v obraně, po celý zápas družstvo příkladně drželo při sobě, nasazení bylo hodné prvnímu ligovému zápasu po více než půl roce roce půstu,“ popsal první sezónní zápas předseda BK Jiskry Domažlice Tomáš Budka.

Domažličtí nakonec v Mariánských Lázních vyhráli 57:86, ale tento soupeř ukázal, že se u něj rozhodně nebude hrát lehce.

Neděle přinesla utkání s největším favoritem A skupiny 2. ligy mužů, SKB Rokycany. Domažlice sice s tímto soupeřem prohrály, ale jednalo se o těsnější utkání, než by kdo před začátkem čekal. Zápas byl rozhodnut až v prodloužení, které nakonec dopadlo lépe pro Rokycany v poměru 80:78. Smutnou výhodou z pohledu Domažlic byly dva fauly na nejlepšího rokycanského hráče Jakuba Velenského, který se z hranice trestných hodů nemýlil. Poté přišly další dva fauly a domažlickým se již dvoubodový náskok stáhnout nepodařilo. „Přesto se Jiskra za svůj vstup do 2.ligy nemusí vůbec stydět a vydrží-li v tom přístupu, nadšení a nasazení, nemusí být první polovina tabulky vůbec nedosažitelnou metou,“ zhodnotil Budka.

Zatím pátá Jiskra Domažlice se představí doma 20. října od 18 hodin proti Sokolu Žižkov.