Porážkou o deset bodů se rozloučili s domácími fanoušky basketbalisté Jiskry Domažlice v předposledním dvoukole nadstavby II. ligy o postup do vyšší soutěže, v němž v neděli na domácí palubovce hostili odvěkého rivala z Karlových Varů. Zároveň tak ztratili šanci na celkové prvenství ve druhé lize.

Domažlice - Karlovy Vary 98:108 (17:28, 44:58, 77:81)

Domažlickým basketbalistům se nevyvedl první poločas, naopak hráči Karlových Varů podali famózní střelecký výkon, když zaznamenali deset trojek z celkových dvanácti v utkání. Jen dvakrát byli domácí ve vedení, poprvé ve 4. minutě utkání 6:4.

Pak soupeř rozehrál trojkový koncert, v němž hrál prim vynikající americký hráč Toth Michael J., který sám zaznamenal šest úspěšných trojkových pokusů. Výsledkem bylo nebývale vysoké skóre v poločase 44:58. Ve 3. čtvrtině zaveleli hráči Jiskry k velkému náporu, jehož výsledkem bylo druhé a poslední vedení v utkání ve 29. minutě 72:71.

Soupeř se ale nenechal zlomit, když na začátku poslední čtvrtiny vzal do svých rukou osud utkání zmiňovaný Američan a šňůrou 7 bodů vzal Jiskře vítr z plachet a snad i poslední morální síly vývoj zápasu obrátit na svoji stranu.

„Velmi útočné a pohledné utkání se muselo divákům líbit, takže jedinou vadou na kráse byla porážka domácích. Kladem je taktéž férový způsob boje obou družstev, stejně jako jejich vystupování. Po velmi vyhroceném průběhu utkání v únoru ve Varech je toto potřeba hodnotit pozitivně,“ řekl po utkání manažer domažlických basketbalistů Tomáš Budka.

„I když se nám nevyvedl příliš první poločas a naopak soupeři se střelecky dařilo, kluci podali výborný výkon. Škoda, že se nám v době, kdy jsme se soupeřem srovnali krok, zranili Vaněk a Kozina. Ve fyzicky náročném zápase to bylo znát a soupeř toho využil,“ hodnotil utkání trenér Jiskry Karel Štípek.⋌(fai)

Jiskra Domažlice: Michal Podestát 27/1, Jakub Jiřinec 19/1, Ondřej Huml 12/1, Pavel Bauer 12, Josef Prettl 11, Michal Vaněk 7, Jan Blacký 6, Václav Kozina 2, Ondřej Kupilík 2, Jan Papež a Pavel Hendrich. Trenér: Karel Štípek.