Jiskra Domažlice – BK Kladno 74:82 (16:12, 34:31, 57:54)
V závěrečném zápase základní části soutěže chtěli domažličtí basketbalisté udržet domácí neporazitelnost v letošním ročníku II. ligy a tomu odpovídal jejich herní projev v prvním poločasu. Svěřenci Karla Štípka nasadili taktiku přes ´vysoké hráče´, konkrétně Prettla a Bauera, což slavilo úspěch. Oba během úvodní půle zaznamenali 23 bodů!

„Soupeř na tuto situaci reagoval nasazením obranné zóny dva - tři, což znamenalo zhuštění obrany pod vlastním košem. Bylo tak těžké pro naše vysoké hráče se i přes svoji snahu střelecky prosadit. Zkoušeli jsme tak střelbu ze střední a delší vzdálenosti, ale bohužel se nám nedařila,“ hledal příčiny nedělní porážky trenér domácích basketbalistů a zároveň se vyjádřil k nadcházejícímu duelu v Teplicích: „Pro oba soupeře je tento duel otevřený. Škoda jen, že nezačínáme doma. V případě, že bychom venku prohráli, hráli bychom rozhodující zápas na domácí palubovce. Pokud budeme kompletní a uzdraví se zranění či nemocní hráči, máme šanci na postup do finále.“

„První poločas jsme hráli dobře, ale ve druhé půli jsme se po zlepšené obraně soupeře trápili a Kladno toho využilo. Proti Benešovu B to byl pro nás zápas se šťastnějším koncem. Prokázali jsme týmový duch. Výhra o šest bodů je cennější, než jasné vítězství o dvacet bodů,“ okomentoval zápasy střední rozehrávač Jiskry Ondřej Huml.

Body Jiskry Domažlice: Josef Prettl 26, Michal Podestát 18, Pavel Bauer 13, Ondřej Huml 7, Jiří Blacký 7, Jakub Tauer 4 a Ondřej Kupilík 2.