Ti se po základní části soutěže probojovali mezi nejlepší čtyřku hrající play-off o postup do první ligy, když obsadili třetí příčku. Během ní nasbírali stejně jako druhé Teplice 38 bodů a pouhý bod ztráceli na vedoucí Strakonice. A právě s nimi sehrají mistrovský dvojzápas. V případě úspěchu se výrazně přiblíží k cíli znamenající prvenství ve II. lize. Dnes, v sobotu 10. dubna, přivítají jihočeský tým od 18 hodin na domácí palubovce, o den později pak zamíří do Strakonic.

„V základní části jsme doma podlehli Strakonicím o devět bodů 66:75, ale na jejich palubovce jsme jim porážku vrátili, když jsme vyhráli 76:59. Máme s nimi tak lepší vzájemnou bilanci. Věřím, že kluci proti těžkému soupeři a odvěkému rivalovi zabojují a budeme se radovat z vítězství,“ prozradil trenér domažlických druholigových basketbalistů Karel Štípek s tím, že tým proti Strakonicím nastoupí kompletní až na Michala Podestáta, kterého na poslední chvíli vyřadily zdravotní problémy a mimo hru bude čtrnáct dní.

„Doufám, že diváci nás v domácím utkání přijdou povzbudit v hojném počtu. My budeme spoléhat na podkošové hráče, na druhé straně se budeme snažit ubránit dobrou střelbu z dálky hráčů Strakonic a jejich nájezdy pod koš,“ zve na duel kouč domažlických basketbalistů.